مقایسه قیمت سقف عرشه فولادی با تیرچه بلوک

مسابقه ای در حال برگزاریست و شما عزیزان برای تماشای آن دعوت شده اید؛ مسابقه ای میان مصالح ساختمانی پرکاربرد که چندین سال است که از آغاز کارایی آن ها می گذرد و هیچ کس از انتهای آن خبر ندارد. امروز عرشه فولادی و تیرچه بلوک، دو شرکت کننده قدرتمند ما هستند و قصد دارند که رخ نمایی بکنند. مسابقه به این صورت برگزار می شود که هر شرکت کننده از مشخصات و صد البته قیمت نهایی خود صحبت می کند و در آخر حضار به آن ها رأی می دهند. آیا شما نیز آماده اید که همراه با برگزار کننده این سری از مسابقات یعنی شهرآهن همراه شوید؟ پس کمربند خود را محکم ببندید و شروع کنید.

جدول مقایسه انواع سقف های ساختمانی

جدول مقایسه انواع سقف های ساختمانی

عرشه فولادی و تیرچه بلوک هر دو حاضر شده اند و قصد دارند که خود را به نوبت معرفی بکنند و از مشخصات خود صحبت کنند. پس از اتمام زمان مشخص، جدولی از صحبت های آن ها به نمایش گذاشته م شود تا بهتر بتوانید شرکت کننده برتر را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که رأی شما محفوظ است و به هیچ کس نمایش داده نمی شود و صرفا برای دست اندرکاران قابل تشخیص است. مسابقه شروع می شود و عرشه فولادی آغاز می کند و بعد از ایشان تیرچه بلوک صحبت می کنند.
من عرشه فولادی هستم و برای پوشاندن سقف انواع سازه به کار می روم. ورق های فولادی به روش گالوانیزه آبکاری و در نهایت با روش های مدرن فرمینگ، به حالت موج دار یعنی عرشه فولادی تبدیل می شوند. عرشه های فولادی به دلیل محکم بودن بسیار پرکاربرد هستند و از ساختمان در برابر عوامل خارجی محافظت می کنند؛ عوامل محیطی مانند زلزله، شرایط جوی نابسامان یا حتی آتش سوزی. علاوه این موارد، عرشه های فولادی قابلیت دارند که در برابر فشار و ضربه هایی که از جانب دیگر اجزا و مصالح ساختمانی وارد می شوند مقاومت کنند. خدا شاهد است که این کار بسیار طاقت فرساست اما ما باید انجام وظیفه بکنیم. سقف عرشه فولادی جلوه بهتری به سازه می دهد و نسبت به دیگر انواع سقف ها زیباتر نمایان می شود. یک نکته را خدمت شما عارض باشم و آن هم نحوه نصب و دسترسی آسان است. ما به راحتی و در سریع ترین حالت نصب می شویم و به شما دسترسی آسان به دیگر تجهیزات را می دهیم. در مورد قیمت نیز باید کارشناسان نظر خود را اعلام کنند و من اجازه بررسی آن را ندارم. صحبت من تمام شده است.
تیرچه بلوک هستم و مانند عرشه فولادی در پوشاندن سقف ها کاربرد دارم. بلوک ها چه بتنی یا چه یونولیتی، میان تیرچه ها قرار می گیرند و در نهایت سقف تیرچه بلوکی تشکیل می شود. تیرچه بلوک در برابر فشار های وارد شده از ساختمان و دیگر اجزای سازه بسیار پایدار است و واکنشی از خود نشان نمی دهند. علاوه بر این موضوع توانایی ما در نصب شدن بسیار بالاست و سریعاً در محل مورد نظر نصب می شویم. علاوه بر موارد ذکر شده، در برابر آتش سوزی و همینطور لرزش های خارجی بسیار مقاوم هستیم. هزینه نهایی تولید و نصب تیرچه بلوک ها بر اساس کیفیت میلگرد و سیمان سنجیده می شود و چیزی نیست که همین حالا بتوانم برای شما عرض کنم. صحبت های من هم تمام شدند.
اکنون که حرف های دو شرکت کننده را شنیدیم، باید منتظر نظرات هیئت منصفه باشیم تا انواع سقف های ساختمانی را به صورت جدول به شما مخاطبان گرامی نشان بدهند.

 ردیف موارد قابل مقایسه عرشه فولادی تیرچه بلوک
 1  مقاومت در برابر صدا  متوسط متوسط 
 2 مقاومت در برابر فشار و نیرو  عالی خوب 
 3 مقاومت در برابر آتش سوزی خوب خوب
 4  استفاده از بتن بسیار کم  زیاد 
 5 قالب بندی   ندارد دارد 
6 هزینه نصب زیاد کم
7 راحت بودن حمل و نقل   متوسط زیاد 
8 مقدار وزن بر اساس کیلوگرم بر متر مربع متوسط (420 کیلوگرم بر متر مربع) زیاد (540 کیلوگرم بر متر مربع)
9 نیاز به شمع بندی ندارد دارد
10 مقرون به صرفه  بسیار زیاد  متوسط 
11 ارتعاش دارد ندارد
12 نیاز به نصب سقف کاذب دارد ندارد
13 پایداری حرارتی مناسب برای سرما و گرما مناسب برای سرما و گرما
14 عایق رطوبتی خوب خوب
15 جلوه زیبا عالی کم

 

شهرآهن: نماینده فروش عرشه فولادی و تیرچه بلوک

شهرآهن با 15 سال تجربه در عرضه مرغوب ترین محصولات مورد استفاده در ساختمان سازی و آهن آلات، اکنون در جایگاهی ایستاده است که رقیبان چشم انتظار آن هستند. حال که با شهرآهن آشنا شده اید وقت آن رسیده است که برای سفارش محصولات مورد نظر خود اقدام کنید و برای خرید تیرچه بلوک و عرشه فولادی تصمیم خود را نهایی بفرمایید. با شهرآهن همراه باشید.