فرمینگ عرشه فولادی

فرمینگ عرشه فولادی که همان متال دک ( metal deck ) سازه ای است، یک ورق فولادی با فرم دهی بسیار ویژه است. از فرمینگ عرشه فولادی برای اجرا و نصب سقف ساختمان ها استفاده می شود. فرمینگ عرشه فولادی دارای برجستگی ها و تو رفتگی های شیار مانند خاصی است و به راحتی می توان در ساختمان های قدیمی جایگزین سقف قدیمی آنها نموده و نصب کرد. داخل شیارهای فرمینگ عرشه فولادی با بتن آماده پر می شود و به همین دلیل سرعت و امنیت کار نسبت به دیگر تکنیک ها بالا است.
فرمینگ عرشه فولادی با ضخامت های مختلف با توجه به نیاز مشتری و بازار از 0.5 تا 1.25 میلی متر بوده و عرض آن 1000 یا 1250 میلی متر است. این عرشه فولادی علاوه بر اینکه ضخامت و عرض متفاوتی دارند در طرح های متفاوتی نیز، تولید می شوند. این طرح ها به نحوه قرارگیری غلتک‌های نورد در حین شکل دهی ورق گالوانیزه ربط دارد.

مزیت های فرمینگ عرشه فولادی

یکی از بهترین مزایای فرمینگ عرشه فولادی نصب آسان و راحت آن است، همین نصب آسان باعث افزایش سرعت عمل در ساخت ساختمان های در حال ساخت است. البته که برای این نصب آسان و سرعت عمل بالا کیفیت فدا نشده و از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین این سقف از سقف های قدیمی مثل تیرچه بلوک و کامپوزیت سبک تر است و حمل و نقل راحت تری دارد. با استفاده از این عرشه فولادی، یک سقف یکپارچه و صاف می توان نصب کرد و در نتیجه ارتعاشات سقف کاهش پیدا می کند.
یکی دیگر از ویژگی های فرمینگ عرضه فولادی کاهش ابعاد و آرماتور فونداسیون است. علاوه بر تمام اینها، فرمینگ عرشه فولادی را می توان به صورت همزمان برای همه سقف ها بتن ریزی کرد، این کار باعث کاهش حجم بتن مصرفی برای سقف ها می شود.
به صورت کلی استفاده از عرشه فولادی باعث افزایش سرعت عمل، کاهش زمان اجرا، کاهش حجم مصالح پرتی، هزینه های جاری و در نتیجه کاهش کلی هزینه های پروژه می شود.

فرمینگ عرشه فولادی چگونه تولید می شود؟

فرمینگ عرشه فولادی چگونه تولید می شود؟

به فرآیند شکل دهی و تولید عرشه فولادی، رول فرمینگ گفته می شود. رول فرمینگ از دو کلمه تشکیل شده است، واژه رول به معنای غلتک و فرمینگ به معنای شکل دهی. در این فرآیند ورق فولادی به کمک یک سری غلتک به شکل خاص خود در می آید. ماده اولیه تولید عرشه فولادی، ورق گالوانیزه است، به همین دلیل عامل تعیین کننده قیمت عرشه فولادی، قیمت ورق گالوانیزه است و با تغییر قیمت ورق گالوانیزه، قیمت عرشه فولادی نیز تغییر می کند.
در تولید عرشه فولادی، ورق گالوانیزه با عرض مشخصی وارد دستگاه فرمینگ می شود. به کمک فشار غلتک ها ورق رفته رفته به شکل مورد نظر در می آید و از عرض آن کم می شود. دقت ابعاد عرشه، تاثیر مستقیمی بر خواص آن دارد. به همین علت کیفیت تولید بسیار حائز اهمیت است.
به صورت کلی، استانداردهای مختلفی برای فرمینگ ورق گالوانیزه وجود دارد، اما مهم ترین پارامتر ابعادی عرشه فولادی را می توان ابعاد گام آن دانست. شما در سایت شهر آهن می توانید از قیمت فرمینگ عرشه فولادی مطلع شوید و پس از مشاهده مشخصات فنی و اطلاعات هر عرشه فولادی یا ورق گالوانیزه اقدام به خرید آن نمایید. همچنین شما می توانید برای آگاهی از قیمت به روز و موجودی عرشه فولادی هر کارخانه با کارشناسان فنی شهرآهن تماس حاصل فرمایید.