انواع گابیون

توری گابیون یک توری فلزی از جنس گالوانیزه گرم است. توری های گابیون در قدیم به شکل استوانه و مستطیل بودند اما امروزه اغلب به شکل سبدی هستند که داخل آن ها را با سنگ های بزرگ و کوچک پر می کنند. به همین دلیل به توری های گابیون توری سنگی نیز می گویند. توری گابیون مقاومت و استحکام بالایی دارند و از کنار هم قرار گرفتن صفحه های مش تولید می شوند. یکسان بودن ساختار مش ها باعث استحکام توری های گابیون می شود. توری های گابیون در سد سازی، محوطه سازی، حفاظت پل ها، مقاوم کردن دیوار هایی که با سنگ ساخته شده اند، جلوگیری از پوسیده شدن لوله ها، حصار، موج شکن دریا و دریاچه و ... کاربرد دارند. اما مهم ترین کاربرد توری های گابیون جلوگیری از ریزش سنگ ها و کاهش فرسایش خاک است. توری های گابیون در انواع مختلفی تولید می شوند که ما در این مقاله از شهرآهن آن ها را بررسی می کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

گابیون تشکی

گابیون های تشکی به شکل تشکی هستند که طول و عرض بیشتری نسبت به ارتفاع آن دارند. شاید برای شما جالب باشد نحوه بستن گابیون تشکی به چه صورت است، در این مورد باید بگوییم داخل گابیون های تشکی که با نام توری های رنو نیز شناخته می شود را از سنگ های ریز و درشت پر می کنند. ارتفاع گابیون تشکی نسبت به انواع گابیون ها کمتر است. معمولا ارتفاع این تشک ها 0/25 و طول آنها 2 الی 6 متر است و تراکم مفتولی این توری ها از توری سنگی بیشتر است. گابیون های تشکی را اغلب به شکل پله پله می چینند تا سرعت زیاد آب را در کانال ها، جوی ها و ... کاهش دهد. هم چنین این توری از فرسایش آب و خاک جلوگیری می کند. از توری گابیون تشکی در پوشش کانال ها، پوشش خط ساحلی، اسکله بندی و پی موج شکن و محافظت از خطوط لوله استفاده می شود.

گابیون تشکی

گابیون تزئینی

گابیون تزئینی یک نوع گابیون سنگی پر طرفدار است که برای زیبا کردن شهر ها، محوطه سازی باغ و باغچه و ... استفاده می شود. گابیون تزئینی را به شکل صندلی ، میز، گلدان تزئینی و... در می آورند. احتمالا تا به حال در سطح شهر ، ویلا ها، پارک ها و مکان های مختلف گیاهانی را دیده اید که روی سطح سنگ رشد کرده اند. استفاده از گابیون های تزئینی این امکان را فراهم می سازد تا درخچه و گیاهان روی آن ها رشد کنند. گابیون های تزئینی را در شکل های مختلف می سازند و داخل آن را با سنگ و خاک پر می کنند که فاصله بین خاک و سنگ باعث می شود گیاهان به راحتی در آن جا رشد کنند.

گابیون تزئینی

گابیون بی شکل

توری گابیون بی شکل برای پیشگیری از سقوط سنگ و خاک در جاده ها، کاهش اثر ضد فرسایشی در شیب ها و ... استفاده می شود. گابیون های بی شکل باعث افزایش امنیت جاده ها و راه آهن، ثبات شیب جاده ها و راه آهن می شود. برای اینکه استفاده از این توری ها اثر بخش باشد باید گابیون ها را با استفاده از تجهیزاتی به زمین وصل کرد.
با توجه به توضیحاتی که درباره توری های گابیون و انواع آن ها و کاربرد آن ها داده شد می توان دریافت که این توری بین مهندسان و معماران محبوبیت زیادی دارد. برای تهیه گابیون تشکی، گابیون بی شکل، گابیون تزئینی، پیشنهاد ما به شما شهرآهن است. شهرآهن یک فروشگاه اینترنتی است که سابقه زیادی در زمینه تولید، خرید و فروش محصولات فولادی دارد. شهرآهن یک وبسایت معتبر دارد که در آن گابیون های بی شکل، گابیون تزئینی و گابیون تشکی، انواع توری چون توری فلزی، توری استیل، توری فرنگی و...  با کیفیت را به فروش می رساند. هم چنین این مجموعه با داشتن کادری متخصص و با تجربه آماده ارئه انواع خدمات و مشاوره به شما هستند. پس با مراجعه به وبسایت شهرآهن انواع گابیون را مشاهده و خرید مورد نظر خود را انجام دهید.