گابیون بندی تیر برق

گابیون یک مفتول فولادی به معنای قفس بزرگ است. برای ساخت گابیون از مفتول گالوانیزه گرم استفاده می شود. گابیون ها به شکل مکعب و مستطیل هستند که انعطاف پذیری بالایی دارند. هدف از گابیون بندی استحکام و مقاومت بیشتر است. شبکه های توزیع برق از تیر برق برای انتقال خطوط برق استفاده می کنند. برای جلوگیری از سست شدن پایه های تیر برق، خم شدن و افتادن تیر برق از گابیون بندی تیر برق استفاده می شود. برای گابیون بندی تیر برق انعطاف پذیری، شکل پذیری، استحکام و ... گابیون ها باید بررسی شوند تا بعد از انجام عملیات گابیون بندی مشکلی ایجاد نشود. ما در این مقاله سعی داریم گابیون بندی تیر برق و استحکام تیر برق با استفاده از گابیون را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا انتها مقاله همراه باشید.

مزایا گابیون بندی تیر برق

گابیون بندی نسبت به روش های دیگری که باعث استحکام و مقاومت سازی سازه استفاده می شوند بهتر عمل می کند. برای استحکام تیر برق های تپه، تیر برق خیابان، تیر برق جنگل و... از گابیون بندی استفاده می شود تا عوامل طبیعی و غیر طبیعی باعث خسارت آن نشود. توری های گابیون وزن سنگینی دارند و در داخل آن ها از سنگ و بتن استفاده می شود به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر فشار آب دارد و در مواقع سیل و طوفان تیر برق ها در امان هستند و خسارتی نمی بینند. توری گابیون مقاومت بالایی در برابر رطوبت و هر گونه شرایط آب و هوایی دارد به همین دلیل برای استحکام بیشتر تیر برق در هر محیط قابل استفاده است. توری گابیون انعطاف پذیری بالایی دارد به همین دلیل می توان در تیر برق هایی که در مکان های ناهموار و شیب دار هستند استفاده کرد.

مزایا گابیون بندی تیر برق

استحکام سازی تیر برق با استفاده از گابیون

با توجه به اینکه بسیاری از نقاط کشور در طول سال در معرض باران های سیل آسا، طوفان، باد و... قرار می گیرند. خسارت های زیادی در اثر این عوامل طبیعی بر تیر های برق وارد می شود که هزینه های زیادی را در بر می گیرد به همین دلیل برای استحکام تیر های برق از گابیون بندی استفاده می کنند تا از خسارت های جانی و مالی جلوگیری شود. هم چنین از گابیون بندی برای تیر برق های قدیمی استفاده می شود تا مقاومت آنها بیشتر شود و در نتیجه هزینه های ناشی از خسارت و آسیب های آن را کاهش دهند. مقاوم سازی بهترین راه برای کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی است که در شبکه های توزیع برق با استفاده از گابیون بندی از این خسارات و هزینه های زیاد ناشی از آن جلوگیری می کنند. در فروشگاه اینترنتی شهرآهن انواع توری گابیون با کیفیت و مقام برای گابیون بندی وجود دارد تا شبکه های نیروی برق با تهیه و نصب آن بتوانند استحکام و مقاومت تیر های برق را افزایش دهند.