انواع سوله

سوله ها به سازه های فلزی با سقف شیب دار گفته می شوند که بیشتر برای مصارف صنعتی و حتی غیر صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرند که انواع مختلفی دارند. ما در این مقاله قصد داریم تا انواع سوله را به شما معرفی کنیم و اطلاعات کافی در رابطه با ساخت این سوله ها در اختیار شما قرار دهیم  همچنین معایب و مزایای هر کدام را توضیح دهیم تا شما بتوانید با دانش کافی سوله مد نظر خود را انتخاب کرده و اجرا کنید. پس تا پایان این مقاله با شهرآهن همراه باشید. 

انواع سوله کدامند؟

سوله ها انواع مختلفی دارند که در زیر توضیحی درباره آن ها خواهیم داد:

  • سوله های تیر ورقی (سنگین یا سنتی): این نوع از سوله به عنوان قدیمی ترین سوله ها شناخته می شود. چرا که جزء اولین سوله هایی است که ساخته شده است. و در ساخت آن ها از تیر ورق استفاده می شود. البته به علت وزن زیاد تیر و ستون های اصلی، در ساخت این نوع از سوله ها امکان استفاده از پروفیل ها وجود ندارد. فرایند ساخت این نوع سوله ها به گونه ای است که ابتدا قاب ها و ستون دها جوشکاری می شوند و سپس دبه محل احداث منتقل می شوند. و به کمک پیچ و مهره و یا حتی به واسطه جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند و نتیجه نهایی حاصل می شود. و همچنین جدا کردن قطعات و انتقال آن ها به مکان دیگر نیز امکان پذیر است.

انواع سوله کدامند؟

  • سوله های خرپایی (یا سبک یا HSS): این نوع از ساخت سوله این امکان را برای شما فراهم می سازد که سوله هایی با شکل و ظاهری خاص و استحکامی مناسب بسازید که این سوله ها از طریق اتصال خرپایی پروفیل های استاندارد ساخته می شوند. که به علت وزن پایینی که دارند نسبت به سوله های سنگین تر نیاز به آرمارتوربندی سبک تری دارند. و همچنین جدا کردن قطعات و انتقال آن ها به مکان دیگر نیز امکان پذیر است. می توان گفت که در مقایسه با سوله های تیرورقی میزان فولاد مصرف شده در سوله های خرپایی به نسبت کمتر است. البته این مقیاس زمانی صحیح است که قصد ساخت سازه ای با دهانه بزرگتر از 15 متر را داشته باشید. در این صورت استفاده از روش خرپایی بهتر است ولی در ساخت سوله هایی با دهانه های کمتر از 15 متر، قیمت تمام شده ی سوله های تیر ورقی مناسب تر خواهد بود. 

سوله های خرپایی

  • سوله های یو بی ام (UBM): یکی دیگر از راه های ساخت سوله UBM است که در این روش ورق های گالوانیزه را شکل داده و به یکدیگر می دوزند. این نوع از سوله به نسبت دو نوع قبلی عایق های قوی تری برای حرارت هستند اما به علت پوشش سقفی خاصی که دارند نمی توان از آن ها به عنوان گلخانه، مصارف بهداشتی، خوراکی یا پرورش دام ستفاده کرد. 

سوله های یو بی ام

شما عزیزان می توانید همواره آخرین قیمت لوازم سوله را در سایت شهرآهن مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت سفارش نمایید. در شهرآهن لوازم سوله با مناسبترین قیمت عرضه می شود.