وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری

پروفیل فولادی از جمله قطعات پرکاربرد در صنایع مختلف شناخته می‌شود. نوع طراحی و ساخت پروفیل ها به شکلی است که با سطح مقطع ثابت می‌توانند در ساختمان سازی کاربرد خود را نشان دهند. با توجه به اینکه قیمت پروفیل برگرفته از وزن آن اعلام می‌شود، بخش زیادی از خریداران این مقطع فولادی پرکاربرد دنبال کسب اطلاعات در این خصوص هستند. از روش‌های مختلف می توانید برای به دست آوردن وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری استفاده نمایید.

سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند جدول وزنی انواع پروفیل را به شما نمایش می دهند. علاوه بر این برای به دست آوردن وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری می‌توانید از یک فرمول خاص استفاده کنید. برای بیان وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری علاوه بر طول آن، نیاز به کسب اطلاعات دیگر خواهید داشت. به عنوان مثال ضخامت پروفیل یکی از فاکتورهایی به شمار می‌رود که برای بیان وزن آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بر اساس مولفه های دیگری برای بیان وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری می توان به اعداد مورد نظر دست پیدا کرد. نوع ساختار پروفیل ۶ متری و انواع پروفیل از دیگر گزینه هایی به شمار می‌رود که در این زمینه تاثیرگذاری خود را نشان می دهند. مجموعه شهر آهن به عنوان یک مرکز فروش پروفیل ۶ متری تلاش کرده است اطلاعات کافی در این خصوص به شما ارائه دهد.

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری چگونه محاسبه می شود؟

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری چگونه محاسبه می شود؟

همانگونه که عنوان کردیم، برای به دست آوردن وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری از چند روش می توانید استفاده کنید. راهکار اول کمک گرفتن از مجموعه های متخصص در این زمینه است. جدول وزن پروفیل مستطیل و مربعی شکل که در سایت شهر آهن برای شما ارائه می شود، این امکان را می‌دهد که از یک راه حل سریع و راحت بتوانید برای کسب اطلاعات کافی بهره ببرید.

در این بین برای به دست آوردن وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری می توانید از فرمول ارائه شده در این زمینه نیز کمک بگیرید. وزن پروفیل ۶ متری مستطیلی و پروفیل ۶ متری مربعی با توجه به فاکتورهای دیگری میتوانند تفاوت داشته باشند. اگر به دنبال کسب اطلاعات در خصوص وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری هستید باید علاوه بر طول آن، نوع استانداردی که برای ساخت این مقطع فولادی به کار رفته است را نیز در نظر بگیرید. یک فرمول ریاضی آسان در این بین برای محاسبه وزن پروفیل ۶ متری شما را برای رسیدن به اعداد مورد نظر یاری خواهد کرد.

اینکه تصور کنید تمام پروفیل های ۶ متری موجود در بازار از یک وزن برخوردار هستند کاملا اشتباه است. فراموش نکنید برای کسب اطلاعات کافی در خصوص وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری باید نوع متریال به کار رفته در ساخت آن را نیز مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال وزن پروفیل قوطی، وزن پروفیل آلومینیوم و وزن پروفیل یو پی وی سی با هم متفاوت است. چگالی این متریال را باید برای فرمول ارائه شده مد نظر قرار دهید.

فرمول محاسبه وزن شاخه

فرمول محاسبه وزن شاخه

اگر به دنبال کسب اطلاعات در خصوص وزن پروفیل هستید باید چند داده را ابتدا به دست آورید. با داشتن طول و وزن مخصوص پروفیل به راحتی می توانید وزن آن را به محاسبه کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص وزن پروفیل از فرمول زیر می‌توانید کمک بگیرید.

وزن پروفیل=7.86(چگالی آهن) × طول شاخه (L) × ضخامت (T) × (طول W+ عرض H) ×2))

اگر داده های به دست آمده را درون این فرمول قرار دهید، می توانید وزن پروفیل را به دست آورید. همان‌گونه که عنوان کردیم، فرمول محاسبه وزن هر شاخه پروفیل با توجه به استاندارد به کار رفته در تولید آن متفاوت است. به عنوان مثال برای کسب اطلاعات در خصوص وزن پروفیل قوطی باید چگالی آهن را در طول، عرض و ضخامت ضرب کرده و عدد به دست آمده را بر ۱۰۰۰ تقسیم نمایید. این فرمول برای پروفیل آلومینیوم و upvc نیز کاربرد دارد. کافیست برای به دست آوردن وزن پروفیل به جای چگالی آهن، چگالی متریال مورد نظر را قرار دهید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، کارشناسان ما در آهن آلات شهر آهن به شما راهنمایی های لازم را ارائه می دهند، همچنین تعاونی فولاد علویجه یکی از بهترین تولید کنندگان قوطی پروفیل درب و پنجره، پروفیل صنعتی، قوطی ستونی از بهترین مواد اولیه است. برای اطلاع از قیمت پروفیل علویجه با وزن های مختلف می توانید به سایت شهرآهن اعتماد کنید. فروشگاه شهرآهن عرضه کننده تمام قوطی و پروفیل های فولاد علویجه به قیمت روز است.