طراحی سوله

همیشه در ساخت یک سوله بیشتر توجه به سمت مراحل ساخت و اجرا متمرکز است. این در حالی است که در پشت ساخت هر سوله ی استانداردی که ساخته می شود باید یک طراحی قوی وجود داشته باشد. چرا که طراحی یک سوله استاندارد و حرفه ای به یک تیم مهندسین طراح حرفه ای نیز نیاز دارد تا قبل از ساخت طراحی را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سوله تا پایان این مطلب با تیم محتوایی شهرآهن همراه باشید.

برای یک طراحی خوب در سوله ها باید اطلاعات زیر در نظر گرفته شود:

 1. بارگذاری باره های مرده ،بار نامتقارن و بارهای برف
 2. بارگذاری جرثقیل در سوله
 3. ضرایب منطقه ایی ،واکنش ها و اهمیت سوله
 4. ارتفاع دیوار سوله و جانبی و طول سوله دهانه
 5. تعداد قاب طولی سوله که بکارگیری می شود
 6. درز انقطاع
 7. برایند ضریب طول موثر
 8. مقدار تنتش مجاز برای خاک ان منطقه و نوع زمین سازه
 9. نحوه ی کنترل جابجایی
 10. طراحی کردن اتصالات و بیس پلیت برای سوله
 11. طراحی کردن تیر حمل کننده،جرثقیل
 12. طراحی z(لاپه) به کمک نرم افزارها
 13. طرح های میل مهار
 14. دادن طرح با کمترین دور ریزی ورق
 15. دادن کامل دغترچه محاسبات سو له ها
 16. بارگذاری سوله

طراحی سوله

طراحی سوله صنعتی

یکی از انواع سوله ها به عنوان سوله صنعتی شناخته می شود که کاربردهای مختلفی داشته و مسقف است. قبل از هرچیز باید بدنید که سوله ها سازه هایی فلزی با سقف های شیب دار هستند که برای مصارف متفاوتی ساخته می شوند. این سازه ها در گذشته و یا در کشورهای دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گرفتند. ولی امروزه کاربردهای بیشتری دارند. در قدیم بیشتر از سوله ها برای انبارهای نگه داری کالا استفاده می شد و یا سالن های ورزشی بودند. اما این روزها برای مصارفی همچون کارگاه ها، تالارها، سالن های تولید، کارخانه ها، نمایشگاه ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از به روزترین سوله های صنعتی سوله سبک خرپایی است. چرا کهدر این سوله ها هم امکان نصب جرثقیل سقفی وجود دارد و هم هزینه تمام شده ی ساخت این نوع از سوله ها مناسب تر است.

طراحی سوله صنعتی

طراحی سوله کوچک

اولین و مهم ترین مرحله مشخص کردن سایز و تعیین ابعاد سوله است. تا زمانی که شما ابعاد عرض، طول و ارتفاع را نداشته باشید نمی توانید تصمیم درست را برای شروع و انتخاب روش ساخت بگیرید. چرا که هزینه ساخت سوله در ابعاد مختلف و روش های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. ما در کل سه روش کلی (سوله تیرورقی، خرپایی و UBM) برای ساخت سوله داریم. که جنس و وع مصالح در هر کدام متفاوت بوده بنابراین هزینه ها نیز متفاوت می شوتد. برای مثال زمانی که شما قصد ساخت سوله با دهانه زیر 15 متر و ارتفاع حداکثر 6 متر را داشته باشید، بهترین انتخاب برای ساخت سوله شما، تیر ورقی است. زیرا هزینه ها برای این ابعاد با روش های دیگر مقرون به صرفه نخواهند بود. ولی اگر هدف بالای 15 متر بود بهترین و خوش قیمت ترین روش ساخت سوله به روش خرپایی است. بنابراین قبل از شروع هر کاری در ابتدا ابعاد مد نظر خود را مشخص کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.  

طراحی سوله کوچک

شما عزیزان می توانید همواره آخرین قیمت لوازم سوله را در سایت شهرآهن مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت سفارش نمایید. در شهرآهن لوازم سوله با مناسبترین قیمت عرضه می شود.