کاربرد عرشه فولادی

آیا شما هم به سقف های ساختمان های نیم ساز توجه کرده اید؟ دقت کرده اید که از چه مصالحی برای پوشاندن سقف های سازه ها استفاده می شود؟ شما را با عرشه فولادی آشنا می کنیم. عرشه فولادی نوعی ورق گالوانیزه فولادیست که به روش فرمینگ به صورت موج دار در می آیند. این اوراق مقاومت بسیار زیادی در برابر شرایط محیطی و همچنین فشار هایی که از جانب سازه وارد می شود دارند. بر همین اساس قصد داریم که از عرشه های فولادی بیشتر برای شما صحبت کنیم. با شهرآهن همراه باشید.

کاربرد سقف عرشه فولادی

همانطور که مشخص است فولاد از پایدارترین آلیاژهای آهن و کربن است که در برابر هر گونه فشار، نیرو و ضربه از خود پایداری فوق العاده نشان می دهد. حال با این توصیف، مهندسان سازه در نظر دارند که برای پوشاندن سقف ساختمان ها از این محصول استفاده کنند. عرشه فولادی طی چند دهه ای که وارد عرصه ساختمان سازی در ایران شده، توانسته است که نظر بسیاری از متخصصان را به خود جلب بکند. همانطور که می دانید قبل از این که عرشه فولادی در ساختمان سازی رواج پیدا کند، به صورت سنتی و با استفاده از مصالح قدیمی اقدام به پایه ریزی سقف ها می کردند. متاسفانه تولید سقف های سنتی معایبی نظیر سست بودن در برابر شرایط آب و هوا و زلزله داشتند و موجب خسارات غیر قابل جبرانی می شدند. به این ترتیب با درایت مهندسان با تجربه، سقف عرشه فولادی به میان آمد. این سقف ها به نسبت انواع سنتی بسیار کاربردی تر عمل می کنند و همچین برای ساختمان بسیار سودمند واقع شده اند. همانطور که گفته شد این نوع سقف ها از جنس فولاد گالوانیزه هستند که به حالت موج دار فرم دهی شده اند. این اوراق در برابر شرایط جوی و به شدت پایدارند و هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند. علاوه بر این موارد، جلوه و ظاهری که به ساختمان می بخشند نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اکنون با این توصیف از عرشه های فولادی باز هم مردد هستید که از این نوع از سقف های مدرن استفاده کنید؟

کاربرد عرشه فولادی

کاربرد گل میخ در عرشه فولادی

یک نکته در مورد سقف عرشه های فولادی باید ذکر شود و آن هم نحوه اتصال سقف به پایه اصلیست. سقف ها آماده و جای گیری شده اند و صرفا به یک قطعه نیاز دارند تا به اسکلت ساختمان پیوند بخورند. در این جا گل میخ وارد عمل می شود و این اتصال را برقرار می کند. معمولا این میخ ها حدود 20 میلی متر قطر دارند و با روش قوس الکتریکی به پایه خود جوش داده می شوند. اگر دیده باشید هر 10 سانتی متر یک عدد گل میخ قرار داده شده است تا مختصصان از محکم بودن این ابزار آرامش خاطر داشته باشند. علاوه بر این موضوع، گل میخ از لغزش مصالح به ویژه بتن روی همدیگر جلوگیری می کند. صحبت از کاربرد و معرفی سقف عرشه های فولادی شد. حال باید به این موضوع بپردازیم که معتبرترین نمایندگی فروش عرشه های فولادی مجموعه ای جز شهرآهن نمی تواند باشد.

کاربرد عرشه فولادی


شهرآهن، این گروه فعال در حوزه آهن آلات و ابزارهای ساختمانی، امروز با عرضه با کیفیت ترین محصولات در خدمت شما عزیزان است. این مجموعه با تجربه حدود 15 سال مسیری هدفمند را پیش گرفته است و در تلاش است که با خدمات مناسب و در دسترس بتواند رضایت مخاطبان خود را جلب نماید. شهرآهن نماینده فروش سقف عرشه فولادی، در نظر دارد که امکانات ارزنده ای را به خریداران ویژه خود اهدا کند و به همین جهت پیشنهاد می شود که همین حالا برای سفارش عرشه فولادی اقدام بفرمایید.