لوله مانیسمان کربن استیل چیست؟

لوله مانیسمان کربن استیل جزو لوله های بدون درز طبقه بندی می شود. این لوله ها به صورت گالوانیزه و ضد زنگ تولید می شوند که توانایی تحمل محیط های مرطوب و نمدار را داشته باشند و دچار زنگ زدگی و اکسید شدن نشوند. البته در بسیاری از مواقع لوله مانیسمان کربن استیل با پوشش اپوکسی نیز تولید می شود. این پوشش باعث می‌ شود که لوله هم در برابر سیالات اسیدی و هم در برابر نم مقاوم باشد. استفاده از این لوله ها در مکان هایی که رطوبت بالا و فشار و حرارت بالا داشته باشند بسیار پرکاربرد است. به عنوان مثال اسکله ها و سکوهای نفتی از مکان های پرکاربرد برای استفاده از لوله کربن استیل هستند.

مشخصات لوله مانیسمان کربن استیل

قطر خارجی لوله های کربن استیل 1.8 الی 12 ، سایز بندی می شود. چهار روش عمده برای تولید لوله مانیسمان کربن استیل وجود دارد. یکی از این روش ها تولید لوله بدون درز آن است. اما لوله های درزدار کربن استیل به روش مختلف تولید می ‌شود که از جمله آن ها می ‌توان به روش جوش کوره ای، جوش مقاومتی و جوش زیر پودری اشاره کرد.
لوله مانیسمان کربن استیل به لوله ای گفته می شود که دارای استاندارد جهانی است و به صورت کاملا بدون جوش و بدون درز تولید می شود. اگر بخواهیم در مورد ویژگی ها و مشخصات لوله مانیسمان کربنی صحبت کنیم می توانیم موارد زیر را به صورت مختصر و مفید برای شما بیان کنیم.

 

 مشخصات لوله مانیسمان کربن استیل

اولین ویژگی این لوله ها ضد زنگ بودن آن ها است. متریال اصلی آن که با عنوان متریال ضد زنگ شناخته می ‌شوند در تولید لوله ‌های کربن استیل نقش بسیار اصلی و مهمی ایفا می ‌کند. لوله هایی که با نام لوله استاندارد نام گذاری می شوند شامل ۱۰ درصد از کل تولیدات لوله و تیوب می شوند. اما لوله های خطی که جزء بزرگترین لوله ها در صنعت نفت و گاز به حساب می‌ آیند نیز تحت استانداردهای جهانی تولید می شوند و حدود ۲۱ درصد از تولیدات لوله کربن استیل را تشکیل می دهند.
نوع دیگری از لوله ها که شامل لوله های نفتی می باشند به منظور لوله های حفاری و همچنین مورد استفاده قرار می ‌گیرند این لوله ها غالبا در تکمیل چاه های نفت استفاده می ‌شوند و به صورت بدون درز هستند. البته بهتر است بدانید که این نوع لوله ها به صورت درزدار نیز تولید می شوند و حدود ۳۵ درصد از تولیدات لوله کربن استیل را تشکیل می دهند.
نوع دیگری از لوله که با نام لوله فشار نامگذاری می‌ شود برای کاربردهای صنعتی استفاده های زیادی از آن می شود. این لوله ها کاملا بدون درز هستند و حدود ۲ درصد از تولیدات را تشکیل می دهند.
شکلی از لوله های کربن استیل هم که با نام لوله های مکانیکی نام گذاری می شوند برای کاربردهای مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها نیز به صورت درزدار تولید می ‌شوند و حدود ۱۷ درصد از تولیدات لوله کربن استیل را به خود اختصاص داده ‌اند.
لوله ساختاری نیز برای پشتیبانی و در زمینه فن سازی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد لوله ساختاری حدود ۱۵ درصد از تولیدات لوله کربن استیل را به خود اختصاص می‌ دهد. انواع لوله ها مثل لوله مانیسمان، انواع ورق های استیل همچون ورق استیل 304، ورق استیل 316، ورق استنلس استیل و... را می توانید از شهر آهن تهیه کنید و بابت کیفیت و قیمت مناسب آن مطمئن باشید.

ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی لوله مانیسمان کربن استیل 

ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی لوله مانیسمان کربن استیل

اگر بخواهیم در مورد ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی لوله مانیسمان کربن استیل صحبت کنیم باید به چند گزینه اشاره کنیم. به عنوان مثال تولید این لوله بدین صورت است که فلز فولادی را در تحت فشار در داخل دستگاه قرار می ‌دهند و روش‌ های سوراخکاری را به صورت چرخشی روی آن ها اجرا می کند. این روش تولید باعث می شود تا یک لوله بدون درز و با مقاومت بسیار بالا تولید شود که هم در برابر فشار هم در برابر حرارت مقاومت بسیار بالایی از خود بروز بدهد. از جمله خواص مکانیکی این لوله را می توان به مقاومت بسیار بالای آن در برابر ضربات و فشار اشاره کرد. علاوه بر از جمله دیگر خواص آن می توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت نیز اشاره کرد. این لوله همانطور که از نامش پیداست لوله فولادی گالوانیزه شده و رنگ شده است که ترکیبات شیمیایی و ساختاری اصلی آن در برابر رطوبت و مواد خورنده کاملا مقاوم می باشد.

 شما می توانید بهترین نوع لوله مانیسمان کربن استیل را از طریق فروشگاه اینترنتی شهر آهن خریداری کنید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا خرید خود را در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت انجام دهید. با ما در تماس باشید.