ورق استیل دست دوم

این روزها ورق استیل ها بیش از هر زمان دیگری کاربرد دارند و ما می‌ توانیم از آن ها در صنایع مختلف استفاده کنیم، اما اینکه چه ورق استیلی خریداری کنیم، اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید خیلی از شما به خاطر قیمت بالا به سراغ ورق استیل دست دوم بروید که در این مقاله از شهر آهن نیز در مورد آن صحبت می کنیم. پس اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، تا انتها ما را همراهی کنید.
ورق استیل به ورق فلزی گفته می‌ شود که طول و عرض زیادی دارد و آن را در پروسه های صنعتی به اشکال مختلف با ضخامت های مختلف در می آورند که در پروسه تولید آن، از آلیاژ استیل استفاده می‌ کنند. انواع مختلفی از استیل در این ورق ها به کار گرفته می‌ شود و ساختارهای فلزی آن ها متفاوت هستند و قطر این محصولات بسیار کم است. اگر شما بتوانید این ورق استیل ها را از شرکت های معتبر خریداری کنید، قطعا مشاوران با تجربه ای هستند که می توانید از آن ها کمک بگیرید و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهند تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید. مهم تر از همه می‌ توانید قیمت شرکت‌ های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و یک خرید مقرون به صرفه و با کیفیت انجام دهید.
ورق استیل بگیر به یک فولاد گفته می شود که ضد زنگ است و توسط آهنربا خاصیت جذب دارد. یعنی اگر شما یک ورق فولادی ضد زنگ داشته باشید که به آهن ربا جذب می شود، یعنی آن ورق استیل نگیر است، اما اگر جذب شود یعنی ورق استیل بگیر است. فولادهای ضد زنگ از این نوع در بازار مانند فولاد ۳۰۴ و ۳۱۶ وجود دارند که در آن ها نیکل و کروم به کار رفته است که باعث می‌ شود یک استیل نگیر به وجود بیاید. نیکل موجود در آن ها یک ساختار فریتی را به وجود می‌ آورد.

ورق استیل دست دوم

خرید ورق استیل دست دوم چه ریسک هایی را به همراه دارد؟

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، احتمالا خیلی از شماها به خاطر هزینه به فکر بیفتید که ورق دست دوم بخرید، اما به نظر شما خرید ورق استیل دست دوم چه خطرات و ریسک‌ هایی را می تواند به همراه داشته باشد؟
برای اینکه بفهمید استیل دست دوم چه ویژگی های منفی دارد، اول باید ویژگی‌ های مثبت ورق استیل سالم و با کیفیت را بشناسید که در این قسمت آن ها را به شما معرفی می کنیم. ورق استیل سالم و با کیفیت و جدید، ورقی است که کاملا سطح براقی دارد. این ورق ها صاف، مقاوم در برابر خوردگی و آسیب و ضد زنگ هستند. معمولاً این ورق ها به صورت شیت یا رول به شما عرضه می‌ شوند. ویژگی مهم آن ها نیز شامل موارد زیر است:

  • ورق استیل ها نسوز هستند.
  • ورق استیل ها ضد اسید هستند.

این ورق ها در دو نوع مات و براق عرضه می شوند. اما زمانی که ورق استیل دست دوم را خریداری می کنید، ممکن است یکی از خاصیت هایی که در بالا به شما توضیح دادیم، در آن ها از بین رفته باشد. یعنی ممکن است خاصیت ضد زنگ بودنش را به خاطر استفاده طولانی مدت از دست داده باشد یا دچار خوردگی و آسیب شده باشد. معمولاً سطح صاف و صیقلی انواع دست دوم مانند انواع نو نیست‌؛ همه این موارد باعث می‌ شود کاری که قرار است ورق استیل را در آن استفاده کنید، کار با کیفیتی از آب درنیاید.

ورق استیل دست دوم نخرید!

ورق استیل دست دوم نخرید!

با همه توضیحاتی که در بالا به شما دادیم، احتمالاً متوجه شده اید که ورق استیل دست دوم ریسک ها و خطرات خودش را به همراه دارد. درست است که مقرون به صرفه است، اما ممکن است یک ویژگی منفی داشته باشد که شاید با بررسی اولیه متوجه آن نشوید. پس توصیه ما این است که تا جایی که می توانید ورق دست دوم خریداری نکنید.
مبحث مربوط به ورق استیل، مبحث بسیار مهمی است و باید حواستان را هنگام خریدن آن ها جمع کنید و باید سعی کنید که قبل از خرید انواع ورق استیل ها، آن ها را بشناسید و انواع با کیفیت آن را تشخیص دهید و ریسک خرید ورق استیل دست دوم را هرگز امتحان نکنید. با این وجود جهت کسب راهنمایی ها و مشاوره های بیشتر، می توانید با کارشناسان ما در شهر آهن تماس بگیرید تا آن ها شما را به بهترین نحو ممکن، مطابق با خواسته شما و بودجه تان، نکات لازم را بگویند.