چگونه ورق استیل را براق کنیم؟

کیفیت بسیار بالای انواع ورق های استیل و مزایای بی نظیری که این قطعات فلزی در اختیار مصرف کننده قرار می دهند، موجب شده که امروزه در شرایط مختلف و برای تولید محصولات گوناگون مورد استفاده قرار گیرند. ورق های استیل که با نام فولاد ضدزنگ نیز شناخته می شوند، به واسطه مقاومت بسیار بالا در مقابل خوردگی، در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارند. تهیه لوازم و تجهیزات آشپزخانه، ساخت زیورآلات، تولید لوازم تزئینی و به کار بردن ورق های استیل در سایر صنایع، این شرایط را به وجود آورده که مصرف کنندگان این قطعات، به دنبال راهکارهایی برای زیباسازی ظاهر آن بیفتند. علاوه بر کیفیت و کارایی، نمای ظاهری ورق استیل نیز اهمیت بالایی دارد. معمولاً پس از یک دوره مصرف و استفاده از اشیای استیل، شرایط مختلفی موجب کدر شدن آن ها می شوند. به همین علت کاربران و مصرف کنندگان ورق استیل به دنبال راهکارهایی برای براق کردن این قطعات هستند.
خوشبختانه امروزه با روش های مختلفی به راحتی می توانید ورق های استیل را با بالاترین سطح کیفی و با شفافیت و براقی خاصی در اختیار داشته باشید. با ما در شهر آهن همراه باشید تا به شما راهکارهای براق کردن ورق استیل را بیان کنیم.

روش های براق کردن ورق استیل

روش های براق کردن ورق استیل

کدر شدن ورق استیل می ‌تواند ظاهری نامناسب برای تجهیزات و وسایل مختلف ایجاد کند. به همین علت می توانید با راهکارهای زیر به راحتی برای براق کردن و تمیز کاری هر نوع ورق استیلی از جمله ورق استیل 304، ورق استیل 316 و... اقدام کنید.

 • استفاده از آب گرم
  ساده ترین روش برای براق کردن ورق استیل و تمیز کردن آن، استفاده از آب گرم محسوب می شود. برای شستن ورق استیل می توانید از آب گرم استفاده کنید و پس از خشک کردن، شفافیت و براقی خاصی بر روی ورق استیل مشاهده خواهید کرد.
 • استفاده از ژل گریندینگ grinding
  همانگونه که می دانید کابین های آسانسورهای ساختمانی و صنعتی با استفاده از ورق های استیل تولید می شوند. استفاده طولانی مدت از آسانسور موجب می‌شود که براق بودن و شفافیت ظاهری خود را از دست بدهند. به همین علت با استفاده از ژل گریندینگ به خوبی می توان برای براق کردن ورق های استیل به کار رفته در کابین آسانسور اقدام نمود. برای استفاده از ژل گریندینگ، ابتدا مقداری از آن را روی پارچه قرار داده و بر روی سطوح مورد نظر بکشید. پس از آن از پارچه ای دیگر استفاده کرده و سطح را به صورت کامل پاک کنید. توجه داشته باشید ژل گریندینگ که از آن به عنوان روغن سنباده نیز بیان می برند، به بهترین شکل برای براق کردن و صیقل دادن ورق استیل به کار رفته در آسانسور عملکرد خود را نشان می دهد.
 • غوطه وری
  روش دیگر برای براق کردن ورق استیل، به کارگیری از شیوه غوطه وری است. نحوه اجرای این روش به شکلی است که به صورت کامل باید اقلام استیل را در حوضچه مایع براق کننده قرار دهید. این شرایط موجب می‌شود که ورق استیل مورد نظر به براقیت بسیار بالایی برسد. روش غوطه وری برای وسایل دکوراتیو و آشپزخانه از کاربرد بهتری برخوردار است.

بهترین راهکار براق کردن ورق استیل چیست؟

 • استفاده از سرکه سفید
  سرکه سفید یکی از خوراکی هایی شناخته می شود که قابلیت های دیگری نیز خواهد داشت. اثرگذاری این محلول پاک کننده به شکلی است که می توان برای وسایل مختلف از کاربردهای آن بهره برد. مقداری از سرکه سفید را می توانید بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید و پس از آن به وسیله یک دستمال، سطوح را تمیز نمایید. برخی از وسایل مانند یخچال، مایکروفر و لوازم خانگی دیگر، با این روش به بهترین سطح براقی خواهند رسید.
 • استفاده از الکل
  الکل به عنوان یک محلول پاک کننده و ضدعفونی کننده به بهترین نحو می‌تواند برای براق کردن استیل در لوازم گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. برای براق کردن استیل با استفاده از الکل، می توانید مقداری از این محلول را با دستمال بر روی سطوح مورد نظر قرار دهید. سپس با آب گرم سطح مورد نظر را به خوبی شستشو کرده و خشک نمایید. لکه های چربی بر روی هود و فر گاز به بهترین شکل با استفاده از الکل برطرف می شوند.

بهترین راهکار براق کردن ورق استیل چیست؟

روش های متعددی که برای براق کردن ورق استیل بیان کردیم، می توانند در شرایط مختلف و برای لوازم گوناگون اثرگذاری خود را نشان دهند. انتخاب بهترین راهکار براق کردن ورق استیل بسته به شرایط گوناگون، می تواند با تفاوت‌ هایی همراه شود. به عنوان مثال براق کردن قابلمه استیل با استفاده از نمک و جوش شیرین به خوبی امکان‌پذیر است. علاوه بر این، سینک ظرفشویی را نیز می‌توانید با این محلول به خوبی براق نمایید. روش های دیگر مانند استفاده از الکل و ژل گریندینگ برای تجهیزات گوناگون اثرگذاری خود را نشان می دهند.
سعی کنید پس از استفاده از محلول های مختلف با استفاده از دستمال یا پارچه، سطوح مورد نظر را خشک کنید تا لکه های موجود بر روی آن ها به خوبی برطرف شوند.