ورق استیل خش دار چیست؟

در گروه فولادهای ضد زنگ که به Stainless Steel شهرت دارند، نوعی استیل متفاوت با بقیه وجود دارد که به نام ورق استیل خش دار شناخته می شود. امروزه که استفاده از استیل خش دار، زیبایی چشم نوازی را در طراحی ایجاد می کند، توسط صنعت کاران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین آهن آلات شهر آهن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که ورق استیل خش دار چیست؟
خاصیت ضد خش بودن و دوام بالای استیل خش دار موجب شده است که در اغلب صنایع، این نوع استیل کاربرد داشته باشد. وجود خش هایی که روی این ورق ها وجود دارد، باعث می شود که هنگام لمس آن، حس لطیفی به بیننده القا شود. از آنجا که ورق استیل خش دار در برابر ضربه و خوردگی مقاومت بالایی دارد، هزینه نگهداری از آن نیز بسیار پایین است. برای اینکه بتوانیم ورق استیل با عمر طولانی داشته باشیم، لازم است هنگام خرید، ورق استیلی متناسب با کار و نیاز خود را انتخاب نماییم. در ادامه مبحث ما را همراهی نمایید تا بیشتر در این مورد توضیح دهیم.

ورق استیل خش دار چیست؟

مزایای ورق استیل خش دار چیست؟

همانطور که در مبحث ورق استیل خش دار چیست اشاره کردیم، مزیت مهم استیل خش دار مقاومت بالای آن در برابر ضربه و خوردگی است. به دلیل کیفیت بالایی که در این نوع فولاد وجود دارد، به راحتی دچار خوردگی نمی شود و در پی آن طول عمر ورق استیل افزایش پیدا می کند. خاصیت شکل پذیری استیل خش دار باعث شده است که از آن در جهت کاربردهای گوناگونی استفاده شود و صنعت کاران می توانند با توجه به نوع نیاز خود، به آن فرم دهند. استحکام و دوام بالای استیل خش دار، آن را به فلزی مقاوم در برابر شستشو و رطوبت تبدیل کرده است که به راحتی می توان اقدام به تمیز کاری آن کرد.
استیل خش دار که به عنوان یکی از محبوب ترین المان های طراحی دکوراسیون به شمار می رود، دارای خاصیت ضد لک است. از آنجا که ویژگی ضد لک و ضد خش بودن آن بسیار مورد توجه است، در طراحی برخی از لوازم خانگی و برقی نیز کاربرد زیادی دارد. قیمت پلیت خش دار در شهرآهن به قیمت روز کارخانه است. برای کسب اطلاعات می توانید در بخش محصولات شهرآهن قیمت روز پلیت خش دار را مشاهده کنید.

مزایای ورق استیل خش دار چیست؟

کاربرد ورق استیل خش دار چیست؟

ورق استیل خش دار که امروزه میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان از محبوبیت زیادی برخوردار است، کاربردهای فراوانی نیز دارد که در ادامه مبحث ورق استیل خش دار چیست، به آن اشاره می کنیم. از استیل خش دار در طراحی دکوراسیون داخلی منازل یا ساختمان ها استفاده می شود. همچنین این نوع استیل در طراحی محیط بیرونی نیز کاربرد فراوانی دارد و استفاده از آن باعث زیباتر جلوه کردن فضا و محیط بیرون می شود.
برای ساختن درب هایی که با عنوان درب استیل شناخته می شوند، از استیل خش دار استفاده می شود. برخی از این درب ها در بیمارستان ها، مجتمع های تجاری و... مشاهده می شوند. از آنجا که این نوع استیل ضد خش و ضد ضربه است، برای ساخت این‌گونه درب ها کاربرد فراوانی دارد. برخی طراحان که در ساخت تزئینات و قطعات آن فعالیت می کنند، در کار خود از ورق استیل خش دار استفاده می کنند. استفاده از این نوع استیل باعث می شود که دوام و طول عمر آن ها افزایش پیدا کند و به مرور زمان دچار خش افتادگی نشوند.
ورق استیل خش دار در طراحی روکش دیوارها و همچنین ساخت تجهیزات آشپزخانه کاربرد زیادی دارد. علاوه بر این، برای تولید لوازم برقی که در آشپزخانه ها به کار می رود، استیل خش دار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه پس از استفاده از این لوازم، ردی از انگشت روی آن ها باقی نمی ماند و تمیز کردن آن ها به راحتی انجام می گیرد.
همانطور که در بالا اشاره کردیم، استیل خش دار از برس زدن ورق های استیل صاف تولید می شود. روی سطح ورق استیل از ماده ای استفاده می شود که به محافظت ورق خش دار از رطوبت کمک می کند. همچنین این لایه بر سطح ورق باعث می شود که به راحتی دچار خوردگی و خش افتادگی نشود. امروزه به دلیل ضد لک و ضد خش بودن ورق استیل خش دار، استفاده از آن محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. امیدواریم با توضیحات ارائه شده، به پاسخ سوال ورق استیل خش دار چیست دست پیدا کرده باشید و از آن در جهت زیباسازی فضای اطراف خود بهره ببرید. ورق های گوناگون دیگری همچون ورق استیل 304، ورق استیل 316 و... در این مجموعه موجود هستند.