سوله مرغداری | ساخت سالن مرغداری با کمترین هزینه

استفاده از سوله برای پرورش طیور کاربرد زیادی دارد، چون میزان آورده مالی لازم برای راه اندازی اولیه را کاهش می دهد و کارایی خوب و مناسبی دارد.شهرآهن یکی از بهترین سازنده های سوله مرغداری در کشور است. سوله های مرغداری مقاومت خوبی در مواجه با حوادث احتمالی از قبیل زلزله، طوفان و ... از خود نشان می دهند. این سوله ها می تواند در انواع یک طبقه یا دو طبقه احداث شود. تعیین این مسئله وابسته به شرایط موجود است. احداث دو سوله مجزا از نظر اقتصادی پر هزینه تر از سوله دو طبقه خواهد بود.

سوله مرغداری | ساخت سالن مرغداری با کمترین هزینه

قیمت روز ساخت سوله مرغداری

سوله ها سازه های فلزی هستند که عوامل مختلفی در تعیین قیمت تمام شده ساخت آن ها دخیل است و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن اعلام کرد، به عنوان مثال قیمت آهن و فولاد که متریال اصلی به کار رفته در ساخت سوله هستند، وابسته به قیمت جهانی آهن است. با توجه به این که وجود نوسان در شاخص قیمت آهن آلات کاملا محتمل است، اعلام قیمت دقیق ساخت امکان پذیر نیست و صرفا برآوردی از قیمت تمام شده نهایی در دسترس خواهد بود. ابعاد و مساحت سوله عامل تاثیر گذار دیگری است که به طور مستقیم در تعیین قیمت ایفای نقش می کند. واضح است که هر چه ارتفاع بلند تری برای سوله تعریف شود، ستون های پر قدرت تری نیز مورد نیاز خواهد بود، در نتیجه آهن مورد نیاز برای ساخت سالن نیز بیشتر می شود و قیمت تمام شده افزایش خواهد یافت. افزایش و یا کاهش مساحت سوله نیز در تعیین قیمت موثر هستند. پارامتر تاثیر گذار دیگر بر قیمت ساخت سوله، کاربری در نظر گرفته شده برای آن است. چنانچه سوله نیازمند تحمل بار زیاد در حین فعالیت باشد، لازم است با تقویت فونداسیون، ستون ها و تیرها، کارایی مورد نیاز ایجاد شود. در نتیجه هزینه ساخت نسبت به زمانی که فشار کمتر است، بیشتر خواهد بود. چنانچه فعالیت مورد نظر یک واحد صنعتی نیازمند نصب جرثقیل های سقفی در سالن باشد، قیمت تمام شده ساخت افزایش زیادی خواهد داشت. در این حالت فشار بار وارد بر سوله بالا رفته و نیاز به تقویت سازه وجود خواهد داشت. سوله های قوی تر مستلزم مصرف بیشتر مواد اولیه است که منجر به افزایش قیمت خواهد شد. استفاده از طراحی مهندسی و یا ساخت به روش ریخته گری نیز عاملی تاثیر گذار در قیمت تمام شده است. اگر به تمام موارد پیش گفته هزینه کارگر و موارد دیگری از این دست اضافه شود، قیمت تمام شده ساخت سوله مشخص خواهد شد، از این رو نمی توان قیمت منحصر به فردی را برای ساخت سوله عنوان نمود.

قیمت روز ساخت سوله مرغداری

ساخت سالن مرغداری با کمترین هزینه

ساخت سالن مرغداری با کمترین هزینه، نیاز بسیاری از تولیدکنندگان فعال در این صنعت است. همان طور که گفته شد، ساخت سالن با استفاده از سوله یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های احداث سوله مرغداری است، چرا که سرعت نصب و راه اندازی بالایی دارد و در عین استحکام قابل توجه از کارایی مطلوب نیز برخوردار است. هر چند که ساخت سالن با استفاده از سوله هزینه قابل قبولی دارد، اما می توان با بازنگری در عوامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده، هزینه ها را کاهش داد و با صرف حداقل سرمایه بهترین سالن را طراحی و احداث نمود. لازم است این نکته مورد توجه قرار گیرد که کاستن هزینه نباید به کم شدن استحکام و کارایی سازه بیانجامد زیرا هزینه های ثانویه ای را به کارفرما تحمیل می نماید که گاها غیر قابل جبران است. برای کاستن از قیمت تمام شده احداث مرغداری، بهترین راه استفاده از علم است. به عبارت بهتر می توان گفت که این کار نیازمند بهره گیری از تخصص مهندسان خبره در ساخت سوله است. با برآورد دقیق نیروهای وارد شده بر سازه، می توان طراحی سالن را با دقت بالایی انجام داد. در نتیجه هم استحکام کافی حاصل خواهد شد و هم از اتلاف منابع مالی جلوگیری به عمل خواهد آمد. تعیین علمی ابعاد دهانه سوله، منجر به حذف ستون های مازاد و کم کردن وزن سوله می شود، در نتیجه آهن آلات و متریال به کار گرفته شده در ساخت سوله کم خواهد شد، لذا هزینه ساخت به کمترین سطح خواهد رسید بدون این که تاثیر منفی بر کل سازه وارد آید، همچنین تعیین ارتفاع دقیق سقف با توجه ظرفیت سالن و انتخاب نوع عایق با توجه به منطقه احداث سالن تولید می تواند در کنترل دما نقش بسزایی داشته باشد. در نتیجه نیازی به استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی پر قدرت برای تنظیم دما که قیمت گزافی دارند، نخواهد بود. انتخاب زمین برای ساخت سوله نیز یکی از پارامترهای موثر در تعیین میزان سرمایه برای راه اندازی یک مرغداری است. با گزینش زمین هایی که در شهرک های صنعتی واقع شده اند، می توان هزینه ساخت سوله برای احداث مرغداری را کاهش داد. با توجه به وجود امکانات لازم برای تولید در این شهرک ها، این اقدام می تواند موجب بهینه سازی سرمایه در اختیار شود. شهرآهن در زمینه ساخت سوله مرغداری باکیفیت و مقرون به صرفه فعالیت دارد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت شهرآهن لوازم سوله را با قیمت مناسب بخرید، پس اگر قصد احداث سوله مرغداری را دارید، به وب سایت شهرآهن مراجعه کنید یا با کارشناسان متخصص آن در ارتباط باشید.