راهنمای خرید ورق استیل

ورق‌ استیل در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌ دهد. به همین دلیل در صنعت کاربرد فراوانی دارد. قبل از خرید ورق استیل لازم است که نکاتی را مورد بررسی قرار دهید. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم که ما را تا پایان این متن با ما در شهر آهن همراهی کنید که با راهنمای خرید ورق‌ های استیل آشنا شوید.

هر آن چه که باید پیش از خرید ورق استیل بدانید

ورق های استیل به طور کلی در دو نوع دکوراتیو و صنعتی طراحی و تولید می شوند. قبل از خرید این ورق ها نکات زیر را در نظر بگیرید:
قبل از خرید ورق استیل کاربرد آن را مشخص کنید
با توجه به این که ورق های استیل در دو نوع دکوراتیو و صنعتی تولید می شوند قبل از خرید آن لازم است که کاربرد آن را بدانید، چرا که ورق استیل دکوراتیو در نماهای بیرونی ساختمان کاربرد دارند و به طور معمول از آلیاژ 304 ساخته می شوند. این ورق زیبایی، تنوع و ظرافت فوق العاده ای دارد، ولی ورق استیل صنعتی درجه کیفی پایینی داشته و ظاهر زیبایی ندارد.
وزن آن را در نظر بگیرید
وزن ورق استیل که توسط تولید کننده در کارخانه اندازه گیری می شود را با وزن نت می شناسند. به طور معمول وزن نت خالص و وزن نت ناخالص به ترتیب نشان دهنده میزان وزن ورق بدون هر گونه پوشش و غلاف و مجموع وزن ورق و بسته بندی است. دو عبارت گفته شده روی بسته بندی کالا درج می شوند.

هر آن چه که باید پیش از خرید ورق استیل بدانید

قبل از خرید ورق استیل باید نوع آن را مشخص کنید
فاکتورهای متعددی وجود دارند که در هنگام طراحی و تولید ورق در نظر گرفته می شوند. این فاکتورها به شرح زیر هستند:

 • ضخامت
 • ابعاد
 • نوع برش
 • شکل
 • رنگ
 • قابلیت ها

برند و کارخانه تولید کننده نیز در دسته بندی انواع ورق های استیل تاثیر دارند. نوع دقیق آن را با توجه به کاربرد و انتظاراتی که از ورق استیل دارید مشخص کنید.
بررسی فروشگاه
نکته مهمی که قبل از خرید ورق استیل باید رعایت کنید بررسی فروشگاه است. فروشگاه های متعددی اقدام به فروش آهن آلات و محصولات مرتبط با آن می کنند. با این حال لازم است که فروشگاهی را انتخاب کنید که ورق ها را به قیمت مناسب به همراه ارائه امکاناتی به فروش برسانند.
فروشگاه شهر آهن از جمله فروشگاهی است که در زمینه فروش آهن آلات فعالیت دارد. از جمله مزایای این فروشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره تخصصی رایگان
 • مجهز به کادری مجرب و حرفه ای
 • ارائه محصولات با قیمتی مناسب
 • ارسال سریع مرسوله
 • تضمین کیفی کالا
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • ارائه قیمت پلیت به طور لحظه ای و روزانه
 • انواع ورق استیل موجود در بازار 

برای خرید بهترین ورق استیل لازم است که با انواع برندها و کیفیت های آن آشنا شوید. برای مثال دو نوع ورق که در بازار ایران موجود هستند شامل ورق های استیل اروپایی و چینی می شوند. ورق استیل اروپایی درصد کرون و نیکل نزدیک به کران بالا دارند. این عامل نشان دهنده کیفیت بالای ورق های اروپایی است. همچنین از استانداردهای جهانی تبعیت می کند. تلورانس ضخامت این نوع ورق ها بالا بوده و فروش آن در بازار ایران نیز صورت می گیرد. ورق استیل چینی درصد کرون و نیکل آن کران پایینی دارد. کیفیت آن نیز نسبت به مدل های اروپایی پایین تر است. تلورانس این محصول پایین بوده و عملکرد ضعیفی دارد.

هر آن چه که باید پیش از خرید ورق استیل بدانید

نکاتی که باید هنگام خرید ورق استیل مد نظر داشته باشید

در هنگام خرید این محصول لازم است که به برند آن، اصل بودن برند، وزن نت خالص، وزن نت ناخالص، قیمت پلیت و موارد بسیار دیگری توجه داشته باشید. با توجه به این که قیمت ورق استیل به طور روزانه تحت تاثیر نوسانات بازار آهن قرار می‌ گیرد، لازم است که قیمت آن به طور مداوم و حین خرید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی قیمت پیشنهاد می دهیم که به سایت شهر آهن مراجعه کنید. کادر مجرب شهر آهن نیز به طور 24 ساعته در خدمت مشتریان عزیز است که پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند. انواع ورق ها همچون ورق استیل 304، ورق استیل 316 و... می توانید را از این فروشگاه تهیه کنید.
ورق استیل از جمله مشتقات آهن است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. به همین دلیل در صنعت کاربردهای فراوانی دارد. برای آن که انتخاب و خریدی مطمئن و درست داشته باشید، لازم است که نکاتی را قبل و حین خرید ورق استیل رعایت کنید. با خرید از شهر آهن می توانید این اطمینان را داشته باشید که ورق استیل یا هر آهن آلات دیگری که خریداری می کنید، استاندارد هستند و همه نکات در خصوص آن‌ها رعایت شده است.