ورق سیلیکون استیل چیست؟

ورق استیل سیلیکونی یا ورق سیلیکون استیل یک آلیاژ مغناطیسی بسیار مهم است که ماده ای کاربردی با بیشترین خروجی در صنایع الکترونیک و برقی شناخته می شود. کیفیت بسیار بالای ورق سیلیکون استیل موجب شده که از آن به عنوان ترانسفورماتورهای مختلف، ژنراتورها و هسته آهنی موتورها استفاده شود. ساختار ورق سیلیکون استیل به شکلی است که تکنولوژی ساخت آن و فرآیند به کار رفته برای تولید آن پیچیدگی خاصی دارد.
اهمیت بسیار بالای ورق سیلیکون استیل موجب شده که در زمینه تولید محصولات فلزی و تکنولوژی های به کار رفته در فراهم کردن آن ها، به عنوان یکی از شاخص ها و مولفه های کاربردی برای سنجش توسعه فناوری در یک کشور شناخته شود. با توجه به نوع ساخت ورق های سیلیکون استیل یا استیل سیلیکون که از ضخامت های مختلف استفاده می شود، در زمینه‌ های کاری گوناگون مانند ابزار دقیق ارتباطات و صنایع برقی، می تواند از مواد ضروری شناخته شود. مجموعه شهر آهن در این مطلب به خوبی با نقد و بررسی ورق سیلیکون استیل، اطلاعات کاربردی در اختیار شما قرار می دهد. اطلاعات مورد نیاز درباره مقاطع فلزی از جمله انواع ورق همچون قیمت و ویژگی های ورق استیل، قیمت ورق mo40، قیمت ورق رنگی، ویژگی ها و قیمت ورق گالوانیزه و .... را در شهر آهن مشاهده کنید.

ورق سیلیکون استیل چیست؟

ورق سیلیکون استیل چه کاربردی دارد؟

عملکرد مغناطیسی فوق العاده بی نظیر ورق سیلیکون استیل، موجب شده که امروزه در سیستم های الکتریکی به عنوان یک محصول کاربردی و حیاتی به کار برده شود. بررسی کاربرد ورق سیلیکون استیل در زمینه های مختلف نشان می دهد که به خوبی با توجه به کیفیت بسیار بالایی که دارد، می تواند بخش عمده ‌ای از نیازهای صنعتگران را برطرف نماید. به عنوان مثال موتورهای رانندگی در وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان بخشی از ماشین های دوار با استفاده از ورق سیلیکون استیل تولید می‌ شوند. در کنار این کاربرد، موتورهای سرویس متناوب، موتورهای هرمتیک و موتورهای جریان متناوب به خوبی می‌ توانند با استفاده از ورق سیلیکون استیل تولید شوند.
در زمینه های کاری دیگر نیز می ‌توان از کاربردهای ورق سیلیکون استیل بهره برد. به عنوان مثال، ماشین های استاتیک در زیر مجموعه ‌های مختلف با استفاده از این متریال، بخش عمده‌ ای از تجهیزات خود را دریافت می کنند. ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت ترانسفورماتورهای جریان و ترانسفورماتورهای صوتی از جمله مهم ترین کاربردهای ورق سیلیکون استیل در زمینه ماشین های استاتیک شناخته می ‌شوند. به همراه این موارد، راکتورها و تقویت کننده های مغناطیسی و همچنین رله ها و سوئیچ های مغناطیسی با توجه به اینکه نیاز به استفاده از متریال با کیفیت دارند، می ‌توانند از کاربردهای ورق سیلیکون استیل بهره ببرند. به موارد بیان شده می توانید انواع بالاست الکترونیکی و ترانسفورماتورهای جوشکاری را نیز اضافه کنید. فراموش نکنید مدل های مختلف ورق سیلیکون استیل در شکل های کاملاً فرآوری شده غیر جهت ‌دار و نیمه فرآوری شده غیر جهت دار به همراه ورق سیلیکون استیل دانه گرا، با خواص مختلف و کاربردهای گوناگون می توانند در صنایع مختلف به خوبی عملکرد خود را نشان دهند. انواع ورق های استیل همچون ورق استیل 304، ورق سیلیکون استیل، ورق استیل 316، ورق استنلس استیل و... را می توانید از شهرآهن تهیه کنید و بابت کیفیت و قیمت مناسب آن مطمئن باشید.

ورق سیلیکون استیل چه کاربردی دارد؟

خواص ورق سیلیکون استیل چیست

برای افزایش کیفیت محصولات مختلف مانند فولادهای الکتریکی، افزودن سیلیکون به آهن به خوبی اثرگذاری خود را نشان می دهد. خواص مطلوبی که ورق سیلیکون استیل دارد موجب می شود برای پشتیبانی از مصرف برق، تولید و توزیع آن کیفیت مناسب خود را نشان دهد. از جمله خواص ورق سیلیکون استیل می توان به نفوذ پذیری بسیار بالای آن ها اشاره کرد. میدان های مغناطیسی برای پشتیبانی می توانند از ورق سیلیکون استیل بهره برده و با افزایش ظرفیت در این زمینه به بهترین عملکرد خود را نشان می دهد.
در کنار این موارد، از دیگر خواص ورق سیلیکون استیل می توان به مقاومت الکتریکی بسیار بالای آن ها اشاره کرد. به منظور کاهش تلفات هسته، کاهش مولفه جریان گردابی توسط ورق سیلیکون استیل، اثرگذاری بی ‌نظیری نشان می دهد. تمایل بسیار پایین ورق سیلیکون استیل به انقباض و انبساط در میدان های مغناطیسی این نتیجه را به دنبال خواهد داشت که مغناطیس بسیار پایینی از این ورق مشاهده شود.
به همراه تمام مواردی که بیان کردیم و به عنوان خواص ورق سیلیکون استیل بیان می ‌شوند، می ‌توان کاهش تلفات پسماند را اضافه نمود. نیروی مغناطیسی متناوب ممکن است به دلایل مختلفی مانند گرمای ناشی از خود، منجر به هدر رفت انرژی شود. نوع ساخت ورق سیلیکون استیل به شکلی است که با تلفات پسماند بسیار کمی می‌ تواند صرفه جویی ایده‌ آلی در انرژی ایجاد کند و از هدر رفت انرژی به شکل گرما، به خوبی جلوگیری خواهد کرد. مجموعه شهر آهن به واسطه فعالیت گسترده ای که در زمینه تولید و فروش انواع متریال فلزی دارد، ورق سیلیکون استیل را نیز با کیفیت بالا و در مدل های مختلف، به شما عزیزان عرضه می کند.