ابعاد استاندارد ورق استیل

ورق استیل یا ورق های فولادی این روزها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و هر چقدر که علم و صنعت بیشتر پیشرفت می کند، این ورق ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد آن ها نیز مدام در حال ارتقا و افزایش است. معمولا این ورق ها برای حفظ یکپارچگی، نیازمند رعایت نکاتی هستند که یکی از مهم ترین آن ها ابعاد استاندارد ورق استیل است که باید به آن توجه شود. در این مقاله از شهر آهن اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید نکات مفیدی را بیاموزید.
ورق استیل همان ورق های فولادی هستند که می توانید آن ها را به حالت معمولی برش داده و جوش بدهید تا محصولی دقیقا متناسب با آنچه که می خواهید به دست بیاورید. این ورق ها معمولاً برای تقویت پایه ها استفاده می شوند یا اینکه می توانید از آن ها در نگه داشتن واحدهای جرمیِ وزن (مانند پل) استفاده کنید که کاربرد بسیار مهم و وسیعی محسوب می شوند. همچنین برای ساختن مواد بزرگتر، حجیم تر و قطعات مفیدتر و یا ساخت پایه های مختلف می توان از ورق استیل استفاده کرد.

ابعاد استاندارد ورق استیل

بررسی ابعاد استاندارد ورق استیل

این ورق ها معمولاً به صورت رول شده هم مورد استفاده قرار می گیرند که عرض و طول متفاوتی دارند، اما با همان ابعاد و عرض هایی که بالاتر برایتان توضیح دادیم، می توانید کار کنید و طول آن ها را متناسب با نیازتان تغییر دهید‌. همه این موارد نیازمند استفاده از دستگاه برش است تا بتوانید آن ها را با ابعادی که می‌ خواهید برش دهید. البته که ضخامت های استاندارد دیگری هم هست، به عنوان مثال 0.2 تا 40 میلی متر ضخامت، جزء ابعاد استاندارد ورق استیل محسوب می شود.
مهم ترین عاملی که مشخص می‌ کند ابعاد استاندارد ورق استیل چقدر باشد، معین کردن مکان هایی است که قرار است از آن در آنجا استفاده کنیم. اول باید نوع کاربرد ورق را برای خودتان مشخص کنید. مثلا اگر می خواهید آن را در صنعت تابلو برق به کار بگیرید، به ضخامت 1 تا 2.5 میلی متر نیاز دارید. ورق استیل ها پر مصرف ترین ورق های موجود در بازار هستند که کاربردهای بسیار متنوعی دارند. به خاطر همین اشاره کردیم که باید اول کاربرد آن ها را بشناسید، اما به نظر شما کاربرد این ورق ها چیست؟ کاربرد این ورق ها و توضیحات بیشتر را در ادامه برای شما می گوییم.

 • ساخت و ساز و عملیات مربوط به عمران
 • تولید قطعات صنعتی در صنعت های متفاوت مانند هواپیما یا کشتی سازی
 • تولید ماشین آلات صنعتی
 • تولید لوازم کشاورزی
 • تولید لوازم خانگی یا ساخت تجهیزات منزل
 • ساخت و تولید لوازم مختلف در صنعت هایی مثل داروسازی
 • ساخت دیگ بخار
 • ساخت مبدل های حرارتی و تاسیسات
 • ساخت در و پنجره
 • ساخت استادیوم ورزشی
 • ساخت بولدوزر
 • ساخت آسمان خراش

بررسی ابعاد استاندارد ورق استیل

محاسبات کلی سایز ورق استیل

ورق های استیل در ابعاد مختلفی وارد بازار می‌ شوند، اما ضخامت و ابعاد آن ها باید یک طیف استاندارد داشته باشند. به همین دلیل است که اول باید بررسی ابعاد استاندارد ورق استیل را به انجام برسانید و بعد به سراغ خرید بروید. محاسبات کلی سایز ورق استیل مطابق با جدول های استانداردی که برای این محصولات وضع شده اند صورت می گیرد. مطابق با جدول وزن ورق استیل، هر سایزی را که بخواهید پیدا می کنید و سپس دیگر سایز های مورد نیاز ر ا هم در آن می یابید.
ابعاد استاندارد ورق استیل می تواند شامل: 1000 در 2000، 1250 در 2500، 1500 در 3000، 1500 در 6000 و همچنین 2000 در 6000 میلی متر باشد. همه چیز بستگی به آن دارد که می خواهید این ورق استیل ها را در کجا استفاده کنید و به چه نحوی از آن ها کمک بگیرید. با تمام نکاتی که در بالا برایتان توضیح دادیم، احتمالاً متوجه شدید که بررسی ابعاد استاندارد ورق استیل تا چه حد اهمیت دارد و مهم تر از همه اینکه قبل از هر چیز باید نوع مصرف و استفاده از این وسیله را بشناسید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن ورق استیل را با سایزی که می خواهید محاسبه کرده و استفاده کنید. ورق های استیل را با هر ابعادی که بخواهید می توانید از شهر آهن با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید.