فولاد 1.2581

فیلترها
تولید آلمان
محصول قيمت

فولاد 1.2581 آلمان قطر 180

بروزرسانی: 4 روز قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

1.2581

560,000 تومان
تغییر قیمت: 170,000

فولاد 1.2581 آلمان قطر 130

بروزرسانی: 4 روز قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

1.2581

550,000 تومان
تغییر قیمت: 160,000
نتایج 1 تا 2 از کل 2 نتیجه
hot-work-tool-steel-1_2581_2057118960

فولاد 1.2581 یکی از انواع فولاد مقاوم در برابر حرارت بالا می باشد که با اضافه کردن میزان تنگستن بیشتری به آن، باعث شدند که مقاومت در برابر حرارت و سایش در فولاد 1.2581 تهیه شده توسط نورد گرم، افزایش یابد. برای تولید این نوع فولاد از عناصر مختلفی استفاده شده که عبارتند از: ۹ درصد تنگستن، ۰.۴ درصد وانادیوم، ۲.۸۵ درصد کروم، ۰.۳ درصد منگنز، ۰.۲۵ درصد سیلیسیم و ۰.۳ درصد کربن. یکی از ویژگی های کلیدی این نوع فولاد داشتن سختی بالا در حرارت های زیاد است و همین باعث شده که از آنها در ساخت حلقه اکستروژن، شکل دهی داغ، تیغه های برش مقاوم در برابر حرارت، قالب های حکاکی گرم و منگنه کاری و ساخت قالبهای آهنگری استفاده شود. نام این نوع فولاد بر اساس عناصر شیمیایی استفاده شده در آن «فولاد X30WCrV9-3» می باشد.

قیمت فولاد 1.2581

قیمت فولاد 1.2581 با توجه به خواصی که دارد، بالاتر از برخی از انواع فولادهای مشابه است؛ مزایایی که استفاده از این نوع فولاد برای شما به همراه خواهد داشت عبارتند از: «قابلیت ماشینکاری مناسب، مقاومت بالا در برابر شوک های حرارتی، سختی و مقاومت بالا، مقاومت بالا در برابر ضربه، مقاومت کششی بالا در دمای زیاد، مقاومت مناسب در برابر تغییر شکل در زمان انجام عملیات حرارتی بر روی فولاد». برای این که از قیمت این نوع فولاد آگاه شوید، باید در زمان خرید با متخصصین ما در شهر آهن تماس بگیرید، چرا که نوسانات ارزی و تحریم ها در مدت اخیر باعث به وجود آمدن نوسانات زیادی در بازار فولاد شده است. از طرفی شما می توانید صفحه مربوط به این نوع فولاد را در سایت ما مشاهده کنید و قیمت روزانه آنرا ببینید.

تسمه 1.2581

تسمه 1.2581 یکی از حالات متداول برای به فروش رساندن فولاد 1.2581 است. شما باید در مورد این محصول نکاتی را بدانید که در زمان استفاده برای شما مفید خواهد بود، در ادامه این موارد را با هم بررسی می کنیم:
• دمای برگشت: دمای برگشت این نوع فولاد با توجه به سایز و کاربرد آن متفاوت است، اما معمولاً در محدوده سختی حداکثر ثانویه یا بیشتر از آن انجام می گیرد.
• خنک کردن یا Quench: شما می توانید این نوع فولاد را در هوای آزاد، روغن و یا حمام نمکی مایع در دمای ۵۳۸ تا ۵۹۰ درجه سانتی گراد سرد کنیم. البته این نکته را به یاد داشته باشید که بهترین روش برای خنک کردن این و فولاد این است که تا دمای ۵۳۸ درجه از روغن استفاده کنید و پس از آن عملیات خنک سازی را متوقف کرده، و اجازه دهید این فولاد درهوای خشک تا دمای ۶۵ درجه سانتیگراد خنک شود.
• دمای سختی پذیری: این نوع فولاد دمای سختی پذیری بالایی دارد و برای افزایش سختی، آن را به کوره هایی با دمای ۱۱۲۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد انتقال می دهند. بهترین روش برای سرد کردن این فولاد بعد از مرحله حرارت دهیم این است که از کوره های اتمسفر استفاده کنیم و دمای آن را به تدریج پایین بیاوریم.

فولاد گرم کار 1.2581

فولاد گرم کار 1.2581 همچنین دارای ویژگی های زیر است:
• تنش تسلیم: برای این که بتوانید فشارهای ماشینکاری را بر روی این فولاد از بین ببرید، باید کم کم آن را تا درجه حرارت ۵۶۵ تا ۶۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید تا حرارت به صورت مساوی در تمامی قسمتهای قطعه مورد نظر شما پخش شود و بعد از آن عملیات خنک کاری را به همان صورتی که برای شما توضیح دادیم انجام دهید.
• دمای آنیلینگ یا annealing: برای انجام دادن عملیات آنیلینگ شما باید فولاد را به آرامی تا دمای ۸۷۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد حرارت دهید و صبر کنید که تمام قسمت های آن به صورت یکنواخت گرم شود. سپس کم کم و در هر ساعت ۴ درجه سانتی گراد، دمای آن را تا ۵۳۸ درجه سانتیگراد کاهش دهید.
• فرجینگ یا آهنگری: حراره دهی برای انجام عملیات آهنگری بر روی فولاد به این صورت است که شما باید ابتدا به صورت آهسته و یکنواخت، حرارت را تا دمای ۱۰۴۰ تا ۱۰۹۰ درجه سانتی گراد افزایش دهید و زمانی که دمای قطعه فولادی کمتر از ۹۰۰ درجه سانتیگراد شد عملیات آهنگری را متوقف کرده و روند خنک کاری را آغاز کنید.

میلگرد 1.2581

میلگرد گرم کار 1.2581 ، میلگرد ابزاری پرآلیاژ می باشد که عنصر تنگستن و کروم را به مقدار زیادی دارد. میلگرد 1.2581 از دسته میلگردهای گرمکار دارای تنگستن می باشد که این میلگردهای آلیاژی را نمیتوان بوسیله آب خنک نمود. غالباً از این نوع میلگرد در ساخت دایکست تحت فشار آلیاژهای مس و قالب های تحت شرایط حاد استفاده می گردد.

قیمت میلگرد 1.2581

قیمت میلگرد گرم کار 1.2581 در ابعاد و اندازه های مختلف در سایت شهرآهن ، فروشگاه اینترنتی میلگردهای آلیاژی موجود می باشد. میلگرد 1.2581 با توجه به وجود عنصر تنگستن، مقاومت به سایش و حرارت بالایی داشته ولی چقرمگی پایینی دارد. باید توجه نمود که از میلگرد 1.2581 درساخت ابزارهایی که با آب خنک می شوند ، استفاده نشود. جهت ثبت سفارش و اطلاع از موجودی میلگرد 1.2581 ، می توانید با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.