تسمه نوردی

تسمه نوردی

تسمه های فلزی، پروفیلی با سطح مقطع مستطیل شکل و با کاربرد های فراوان است که در ادامه به آن ها می پردازیم.در واقع می توان گفت تسمه فلزی همان ورق با عرض بسیار کمتر است. تسمه نوردی یک از انواع تسمه های فلزی است و بر خلاف تسمه های ماشین کاری که از ورق های درجه یک و دست اول بریده می شوند، از نورد گرم فولاد های بازیافتی و قراضه ساخته می شود بدین صورت که ابتدا از ذوب فولاد های بازیافتی شمش فولادی تولید می شود. سپس شمش های تولید شده تا زمانی که به ضخامت مورد نظر برسند طی چند مرحله نورد می شوند و نهایتا تسمه های نوردی تولید می شود.
تسمه های نوردی نسبت به تسمه های ماشین کاری، ترانسی یا فابریک(که از فولاد اولیه کوره تولید می شوند) از لحاظ کیفی در سطح پایین تری قرار دارند و همچنین دارای تلورانس ابعادی هستند. بدین صورت که تسمه های ماشین کاری با طول استاندارد 6 متر و عرض و ضخامت استاندارد تولید و عرضه می شوند ولی تسمه های نوردی با طول متغیر 2 تا 7 متر، ضخامت 3 تا 10 میلی متر و عرض 1 سانتی متر تا 1 متر ارائه می شوند.

قیمت تسمه آهنی نوردی

قیمت تسمه های نوردی در بین فروشندگان مختلف تقریبا ثابت و البته جزء محصولات با قیمت پایین است. با توجه به این که این تسمه ها از مواد بازیافتی و قراضه تولید می شوند قیمت پایین تری نسبت به سایر تسمه های فلزی دارند و البته با توجه به قیمت مناسبترشان، می توان گفت از پرکاربرد ترین تسمه ها هستند.

تولید کنندگان تسمه نوردی

تولید کنندگان تسمه های نوردی به 2 شکل نورد سرد و نورد گرم این تسمه ها را تولید می کنند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص خود را دارند که بعضی از این کاربرد ها را نام می بریم.
کاربرد های تسمه نورد گرم: استفاده در صنایع بسته بندی، ساخت درب و پنجره و گریتینگ فولادی
کاربرد تسمه های نورد سرد: ساخت کابل های برق و تلفن، استفاده در صنایع خودرو، استفاده در ساخت لوازم خانگی و تجهیزات گرمایشی سرمایشی