قیمت دستگاه خم کن میلگرد

از آنجایی که مهارت و ابزار دو بال هر عملیات فنی است لذا در این مقاله که توسط تیم محتوایی شهرآهن تهیه شده است به بررسی کلی و اجمالی انواع دستگاه خم کن میلگرد و دستگاه خم آهن می پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید. 

میز میلگرد خم کنی

این میز در ارتفاع‌های گوناگون قابل تنظیم است اما ارتفاع مناسب برای آن ۸۰ سانتیمتر است. عرض این میز معمولاً یک متر و طول آن با در نظر گرفتن طول میلگرد ها می‌تواند بین ۳ تا ۹ متر متغیر باشد. اتصالات بخش‌های مختلف میز بایستی محکم و مطمئن باشد تا در حین انجام کار اتفاقی رخ ندهد و میز حرکت نکند. پایه‌ها نیز در کارهای سنگین باید روی زمین محکم شوند. میز میلگرد خم کنی با قابلیت تغییر ارتفاع و اندازه ساخته می شود اما معمولا ارتفاع 80 سانتیمتر و عرض یک متر و طول بین 5 تا 9 متر متغییر است پر کاربرد ترین ابعاد میز میلگرد است. از دیگر خصوصیاتی که میز میلگرد خم کنی باید دارا باشد سنگین و ثابت بودن آن است. اگر این میز از استحکام مناسب برخوردار نباشد میتواند منجر به وقوع اتفاقات جانی شود.

میز خم کاری میلگرد

صفحه خم کن میلگرد

صفحه میلگرد خم کنی، صفحه ای فولادی و مستطیل (مربع) شکل است که تعدادی خار بر روی آن تعبیه شده است. علت ایجاد این خارها جلوگیری از لق زدن و حرکت کردن میلگرد در هنگام اعمال فشار بروی آن میباشد. صفحه میلگرد یک ابزار تکمیلی برای آچار F میباشد که با آن میلگرد را به اشکال مختلف خم می کنند.

مطالب خواندنی دیگر:

آچار میلگرد خم کن یا آچار F

این آچار پرکاربردترین روش دستی و سنتی خم کاری میلگرد است و از آنجایی که یک ابزار دستی برای خم میلگرد محسوب می شود برای میلگردهای سایز کوچک استفاده دارد که شکل آن از نامی که بر آن گذاشته اند تصور می شود. جنس این آچار از فولاد سخت است که بتواند در هنگام فشار بدون فشرده شدن خم شدن و له شدگی عمل کند.

فرآیند خم کاری میلگرد

 دستگاه برقی میل گرد خم کن

این دستگاه‌ ها قادر به خم نمودن انواع مختلف میلگرد ها اعم از نازک و قطور هستند که دارای دقت و سرعت بالاتری در مقایسه با ابزار دستی به حساب می آیند. این ماشین‌ها از یک موتور برقی تشکیل شده‌اند که صفحه‌ی گردان آن را در جهت‌های مختلف می‌چرخانند. هدایت این ماشین به وسیله‌ی یک پدال پایی انجام می‌پذیرد. بر روی صفحه میز و صفحه‌ی گردان تعدادی سوراخ تعبیه شده است که غلطک های فلکه در آنها جای گرفته و با عبور میل گردها از میان غلطک ها می‌توانند هر گونه خمی را ایجاد نمایند.

قیمت دستگاه خم کن میلگرد

 مجموعه شهرآهن، کلیه خدمات برش و خم کاری میلگرد را با دستگاه خم و برش میلگرد صورت تخصصی در بنگاه شهرآهن، ارائه می نماید. شما می توانید فعالیت ها و خدمات شهرآهن را در صفحه فعالیت های شهرآهن مشاهده نمایید. برای اطلاع از صادرات به صفحه ی صادرات میلگرد و برای اطلاع از به روز ترین قیمت ها به صفحه ی قیمت میلگرد مراجعه کنید.

تهیه و تنظیم : مهندس جانان جعفری

نوشتن دیدگاه
نام و نام خانوادگی
ایمیل

سوالات متداول فرآیند خم کاری میلگرد

چند روش برای خمکاری میلگرد وجود دارد؟
خمکاری میلگرد معمولاً به 2 روش دستی و اتوماتیک انجام شده و قطر میلگرد تعیین کننده روش دقیق خمکاری است.