پیش بینی ارزش بازار جهانی فروآلیاژ

امروزه فروآلیاژ یکی از مهم ترین محصولاتی است که قیمت گذاری روی آن مهم شده است. این روند باعث شده که در سال های آینده بازار رو به رشد باشد. کارشناسان این حوزه عدد 65 میلیاد دلاری را برای این بازار احتمال داده اند. البته همه چیز همان طور که امروزه می بینید، نبوده است. بلکه در سال 2015 افت شدید تقاضا را در این بازار مشاهده کرده ایم. آسیای شرق و نیاز خودرو و صنایع تبدیلی به فروآلیاژها باعث شده که این بازار گسترش پیدا کند. رکوردهای 35، 40 و 42 میلیاردی مواردی بوده که پس از این سال ها در این صنعت به دست آمده است. قیمت فروآلیاژهایی همچون قیمت فروکروم، قیمت فرو تیتانیوم و... را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

ارزش جهانی فروآلیاژ

روند صعودی که در 2022 وجود دارد، از سال 2016 آغاز شده است. در این فرایند صعود، هرگز نزول بازار فروآلیاژ را شاهد نبوده ایم. ثبات یا حرکت رو به بالا دو حرکت این بازار بوده است. به طور متوسط هر ساله حدود 3 تا 5 میلیارد دلار بر بازار این حوزه افزوده شده است. با توجه به این موضوع آینده روشنی را می توان برای آینده متصور بود. یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت این صنعت افزایش حوزه تولیدات است. این موارد عبارتند از:

  • ساخت ریل ها
  • بدنه خودرو
  • وسایل برشی مانند چاقو و چنگال
  • و غیره

از طرفی پیشرفت جوامع جهان سوم رو به افزایش است و مصرف گرایی خواهان زیادی در جهان پیدا کرده است. در مورد ویژگی های این مواد باید بیان کرد که در برابر حرارت بالا، کشش و سایش از خود مقاومت بالایی نشان می دهند. همچنین از مصرف بی رویه کربن در تولید محصولات مختلف جلوگیری خواهد کرد. به این ترتیب هزینه ها برای مصرف کننده و تولید کننده بسیار کاهش خواهد یافت. از طرفی مقاومت محصولات تولیدی به نسبت فولاد عادی در برابر زنگ زدن بسیار بالاتر است. این بازار جهانی از نظر تقسیم بندی به 5 قسمت زیر تقسیم می شود:

  • اروپا
  • آمریکای شمالی
  • آسیا
  • خاورمیانه
  • و آفریقا

بیشترین سهم نیز مربوط به شرق آسیا و کشور چین است. همچنین طرح های توسعه موجود در این کشور، نشان از اول بودن و بالاتر بودن سهم آن در سال های آتی می دهند.

ارزش جهانی فروآلیاژ

تحلیل رشد یا سقوط ارزش بازار جهانی فروآلیاژ

چندین عامل مهم هستند که در نتیجه بیان شده توسط گروه شهر آهن برای تحلیل آینده بازار تاثیر گذار است. اولین مورد کاهش میزان تقاضا برای فولاد در اروپا هست. علت اصلی آن نیز کاهش رشد اقتصادی اروپا و بحران های ناشی از کرونا و جنگ بین روسیه و اکراین است. مورد بعدی که بسیار اهمیت دارد، قوانین چین است. این موارد همگی سخت گیرانه بوده و بر اساس حفاظت از محیط زیست منعقد شده است. البته از طرفی کشورهای اورآسیا با پیشرفت های چشمگیری که در پیش دارند، در رونق بازار نقش مثبتی داشته اند. به طور کلی این بازار طبق نظرات کارشناسان رو به رشد خواهد بود. فروآلیاژ ماده افزودنی مهمی برای استفاده در تولید فولاد است. به خاطر افزایش تولید و تقاضای فروآلیاژ پیش بینی می شود که ارزش بازار آن در سال های پیش رو رشد چشمگیری داشته باشد.