نحوه خرید میلگرد دولتی

میلگرد یکی از مهمترین و پر استفاده ترین ابزار آلات لازم برای ساختمان سازی است. به علاوه به دلیل تنوع بالای این محصول، همچنین می توان آن را در صنایع دیگری مورد استفاده قرار داد. با توجه به تقاضای زیادی که در این صنعت وجود دارد؛ اما همه امکان خرید این میلگردها با قیمت های موجود در بازار را ندارند. جهت فراهم شدن امکان خرید میلگرد فولادی برای اقشار مختلف جامعه، دولت در اقدامی تدابیری برای خرید میلگرد با نرخ دولتی اندیشیده است. کلیه این اقدامات در جهت برقراری تعادل در بازار و جلوگیری از فعالیت های سودجویانه بعضی از افراد فرصت طلب انجام می شود. اگر به دنبال خرید میلگرد دولتی مقرون به صرفه و با قیمت های منصفانه هستید، از سایت شهرآهن اقدام کنید. 

میلگرد به دلیل مصرف زیاد آن در صنعت ساختمان سازی تنوع گسترده ای دارد. به همین دلیل از این نوع مقاطع فولادی در صنایع دیگری همچون خودروسازی نیز استفاده می شود. با توجه به تقاضای بالای این محصول، همه متقاضیان امکان خرید میلگردهایی با قیمت مناسب را ندارند. از این رو دولت برای فراهم ساختن شرایطی سهل اقدام به اخذ تدابیری برای خرید میلگرد دولتی توسط اقشار مختلف جامعه کرده است. این تصمیمات برای متعادل سازی بازار و جلوگیری از اقدامات سودجویانه برخی از افراد اتخاذ شده است. میلگردهای موجود در بازار بسته به طول، قطر و جنس خود به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • میلگرد اروپایی.
 • میلگرد پایه سیاه.
 • میلگرد گالوانیزه. 
 • میلگرد اپوکسی. 
 • میلگرد ضد زنگ فولادی. 

همچنین این محصولات نیز از نظر شکل ظاهری به دو شکل ساده و آج دار وجود دارد که البته کاربرد میلگردهای آج دار بیشتر است. اگر شما نیز قصد خرید میلگرد با قیمت مقرون به صرفه را دارید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. 

how to buy government rebar5

میلگردها از نظر شکل ظاهری چه انواعی دارند؟

میلگردها از لحاظ شکل داخلی به دو دسته ساده و آج دار تقسیم می شوند که نوع آج دار میلگردها کاربرد وسیع تر و گسترده تری دارد. خرید آهن آنلاین یکی از راه های خرید آهن آلات است که به دلیل عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی برای ثبت سفارش محبوب شده است و مورد توجه متقاضیان خرید آهن آلات در صنایع مختلف قرار گرفته است.

ارائه بسته های میلگرد دولتی با قیمت های مناسب

به علت افزایش شدید قیمت مصالحی مانند سیمان و میلگرد، تصمیم دولت بر آن شد که جلسه ای برای تنظیم قیمت این مصالح و ارائه بسته های میلگرد دولتی با قیمت های مناسب برگزار شود. در این جلسه که مدیران وزارت صمت و نایب رییس مجلس در آن حضور داشتند، مسائل مربوط به افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد مطرح شد. بررسی افزایش قیمت این اقلام ساختمانی موجب شد که دولت مردان از این بابت احساس نگرانی کنند؛ زیرا این مصالح به طور عمده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و آینده عمران و آبادانی کشور در گرو موجود بودن این اقلام با قیمت های به صرفه و مناسب است. در این جلسه بنا شد تصمیماتی برای متعادل کردن قیمت ها در بازار اتخاذ شود.

برای تثبیت قیمت مصالحی مانند میلگرد در بازار، تصمیم گرفته شد که مصالح پر استفاده که انبوه سازان با آن ها سر و کار زیادی دارند، در بسته هایی به نرخ دولتی و ارزان در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. دولت امیدوار است که با اجرایی کردن این طرح و ارائه سیمان و میلگرد دولتی بتواند در عین حال که امکان استفاده از این اقلام را برای اقشار مختلف جامعه فراهم می کند از ادامه این افزایش قیمت ها جلوگیری کند.

شرایط خرید میلگرد دولتی با جواز

خرید میلگرد دولتی ارزان قیمت تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. از جمله شروط بسیار مهم خرید و استفاده از میلگرد دولتی و سایر مصالح ساختمانی با نرخ ارزان، می توان به داشتن جواز ساختمان سازی به نرخ دولتی اشاره کرد. شرایط خرید میلگرد دولتی با جواز، برای جلوگیری از فعالیت سودجویان در بازارهای سیاه فراهم شده است. به این صورت، دولت تا حد امکان از خرید بسته های مصالح ساختمانی به نرخ دولتی و فروش آن ها با قیمت های بالاتر در بازار آزاد جلوگیری می کند.

خرید میلگرد با ارز دولتی

خرید میلگرد از بورس کالا

بورس کالا یکی از زیر مجموعه های سازمان بورس و اوراق بهادار است که در سال ۱۳۸۲ به منظور برقراری تعادل در قیمت های بازار تشکیل شد. به دلیل افزایش بیش از حد قیمت اقلام ساختمانی مانند میلگرد، بسیاری از افراد سعی دارند که از طریق این سازمان برای خرید میلگرد با قیمت های مناسب اقدام کنند. متقاضیان می توانند برای خرید میلگرد از بورس کالا به صورت زیر اقدام کنند:

 • مراجعه به یک کارگزاری مناسب جهت دریافت کد بورسی
 • داشتن مدارک لازم برای ثبت نام
 • دریافت کد بورسی
 • تکمیل فرم درخواست دریافت میلگرد
 • واریز مبلغی از هزینه دریافت میلگردها
 • خرید میلگرد توسط کارگزاری
 • ارائه فاکتور خرید به خریدار
 • پرداخت مابقی هزینه میلگردها
 • کسر کارمزدهای مربوط به انبارداری، معامله و کارگزاری
 • تحویل اجناس به آدرس ثبت شده توسط خریدار

 ثبت نام میلگرد دولتی

ثبت نام میلگرد دولتی

برای خرید میلگرد دولتی با قیمت مناسب باید شرایط خاصی را داشته باشید و برای این امر ثبت نام کنید. یکی از مهمترین شرایط استفاده از میلگرد دولتی و سایر مصالح ساختمانی ارزان قیمت داشتن جواز ساختمان سازی است. شرط داشتن جواز برای خرید مقاطع فولادی دولتی به این دلیل اعمال شده است که فعالیت افراد سودجو در بازار سیاه محدود و حتی متوقف شود. بدین ترتیب دولت قادر است که تا حد امکان از خرید مصالح ساختمانی به نرخ دولتی و فروش آن ها در بازارهای آزاد و به قیمت های بالاتر جلوگیری به عمل آورد.
امروزه بسیاری از افراد تلاش می کنند که از طریق بورس کالا اقدام به خرید میلگرد با قیمت های مناسب نمایند. در واقع بورس کالا زیر مجموعه ای از سازمان بورس و اوراق بهادار است که از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده است. برای فعالیت در بورس کالا باید پس از مراجعه به یک کارگزاری مناسب و ارائه مدارک لازم کد بورسی مربوط به خود را دریافت کنید. برخی از مدارک مورد نیاز در این زمینه عبارتند از فتوکپی شناسنامه و کارت ملی، فرم درخواست کد مشتریان حقیقی، شماره حساب بانکی، آدرس، کد پستی و تلفن تماس. البته مدارک لازم برای اشخاص حقوقی متفاوت است.
پس از فعالسازی کد بورسی، شما می توانید فرم درخواست دریافت میلگرد را تکمیل سازید. در این مرحله باید مبلغی را بابت خرید این محصولات واریز کنید. پس از این مرحله کارگزاری از جانب شما اقدام به خرید میلگرد می نماید و فاکتور خرید را برای خریدار ارسال می کند. شما به عنوان خریدار باید پس از دریافت فاکتور مابقی هزینه خرید میلگرد دولتی را بپردازید. در این مرحله بعد از کسر کارمزدهای مربوط به انبارداری، معامله و کارگزاری اجناس مورد نظر به آدرس ثبت شده توسط شما منتقل می شود.
در چه زمان هایی میلگرد دولتی ثبت نام می شده است؟

در چه زمان هایی میلگرد دولتی ثبت نام می شده است؟

در دوره هایی به دلیل افزایش تورم قیمت مصالحی مانند سیمان و میلگرد افزایش یافت. به همین دلیل دولت تصمیم گرفت که جلسه ای را برای تنظیم قیمت این مصالح و مقاطع فولادی تشکیل دهد که نتیجه آن ارائه بسته های میلگرد دولتی با قیمت های مناسب بود.
در این جلسه مسائلی مانند افزایش ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد مورد بحث قرار گرفت. انواع مختلف میلگرد و سایر مصالح ساختمانی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند، بنابراین بسیار مهم است که این اجناس به وفور و با قیمت منصفانه در اختیار تمام افراد جامعه قرار داشته باشد.
در جلسه برگزار شده تصمیم گرفته شد که قیمت مصالح پرکاربرد صنعت ساخت وساز به یک ثبات برسند. برای این منظور میلگرد در قالب بسته هایی به نرخ دولتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت. دولت مصمم است که با اجرای طرح خرید میلگرد دولتی و سیمان دولتی تا حد امکان دسترسی اقشار مختلف جامعه به این اقلام را تسهیل کند. با توجه بررسی های فوق، افرادی که به دنبال خرید میلگرد هستند می توانند هم اکنون این محصول را با قیمت مناسب و کاملا مقرون به صرفه از سایت شهرآهن تهیه نمایند.

میلگردها از نظر شکل ظاهری چه انواعی دارند؟

نتیجه گیری

میلگرد یکی از مهم ترین و رایج ترین اقلام در ساختمان سازی و صنعت است که گرانی آن با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید و اجاره توسط مردم همراه خواهد بود. برای ایجاد ثبات در بازار میلگرد و سایر مصالح، دولت اقدام به تهیه بسته هایی با قیمت های کمتر و ارائه آن ها به متقاضیان کرده است. البته فروش میلگرد دولتی تحت شرایط خاصی انجام می شود تا افراد سودجو اقدام به سو استفاده از این موضوع و فروش این میلگردهای دولتی با قیمت بالاتر در بازار نکنند.

برای اطلاع از قیمت میلگرد و شرایط صادرات میلگرد روی لینک های نارنجی کلیک کنید.