تفاوت توری مرغی و فرنگی

توری ها شبکه فلزی بافته شده از سیم مفتول یا برش ورقه های فولادی و فلزی هستند. توری های فلزی را از مفتول یا ورقه های فولادی می سازند. توری مفتولی و توری ورقه ای انواع توری فلزی هستند که توری هایی که از سیم مفتولی تهیه می شوند براساس قطر سیم مفتول، نوع بافته شدن رشته ها به هم، اندازه چشمه وشکل چشمه دسته بندی می شوند. توری مرغی و توری فرنگی نوعی توری مفتولی است که هر دو دارای چشمه های شش ضلعی هستند به همین دلیل شباهت زیادی به یکدیگر دارند. توری مرغی و توری فرنگی از نظر ضخامت مفتول و سایز چشمه ها با هم متفاوت است. ضخامت مفتول و ابعاد چشمه توری فرنگی نسبت به توری مرغی بیشتر است و همین تفاوت باعث تفاوت قیمت و مقاومت بالاتر توری فرنگی شده است. در این مقاله سعی داریم ویژگی توری فرنگی و توری مرغی را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

ویژگی توری مرغی

توری مرغی سبک ترین شبکه توری ساخته شده از مفتول فولادی است که وزن کمی دارد. به همین خاطر کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی، عایق کاری و... دارد. مقاومت در برابر زنگ زدن و خورندگی، نصب سریع و آسان، هزینه مناسب، از ویژگی های توری مرغی است. توری مرغی از گالوانیزه گرم و سرد تولید می شود که نوع گرم آن در ایران تولید می شود و استحکام بیشتری نسبت به نوع سرد که وارداتی هستند دارد. توری های مرغی از مفتول گالوانیزه با ضخامت 20 تا 25 میکرون است که با دستگاه و چشمه های 1 و4/3 اینچی بافته می شود. برای تولید توری مرغی از دو روش دستی و روش خودکار استفاده می شود. در روش دستی، توسط دو نفر بدون استفاده از دستگاه، توری مرغی تولید می شود به طوری که سیم مفتول گالوانیزه را دور قالب می پیچند تا شکل بگیرد سپس دو سر حصار توسط افراد با پیچ گوشتی بافته می شود و در انتها کار توری مرغی آماده شده را به صورت رول در می آورند. در روش تولید توری مرغی با دستگاه، مفتول در دستگاه قرار می گیرد و روکش دهی می شود، سپس مفتول روکش دار، وارد بخش حصار بافی می شود. پس از وارد شدن در بخش حصار بافی، مفتول ها به هم پیچ می خورند و قالب لوزی شکل می گیرند و در انتها کار توسط سیم پیچ اتوماتیک ابتدا و انتها توری محکم می شود.

ویژگی توری مرغی

ویژگی توری فرنگی

توری های فرنگی از مفتول گالوانیزه گرم و سرد تولید می شوند. توری هایی فرنگی که از مفتول گرم ساخته شده اند نسبت به نوع سرد مقاومت و استحکام بالاتری دارند. هم چنین در برابر رطوبت نیز مقاومند و زنگ نمی زنند. این توری ها را به صورت رول یا طاقه ای تهیه می کنند که هر رول آن 20 متر است که بسته به نوع نیاز می توان یک یا چند رول را تهیه نمود. عرض توری های فرنگی در سه سایز 120، 150، 180 سانتی متر است. این توری ها در ساختمان سازی، حصار باغ و باغچه، نگهداری دام، عایق کردن سقف سوله و ... کاربرد دارند. برای تولید توری های فرنگی، ورقه های فولادی را در حوضچه ها می گذارند که این حوضچه ها، حاوی ترکیبات روی هستند به همین خاطر یک لایه از جنس روی، روی این ورقه ها ایجاد می شود. سپس ورقه ها را با استفاده از دستگاه توری فرنگی و روش های کششی یا برش، به شکل توری در می آورند. وجود لایه روی، بر روی این ورقه ها باعث می شود در برابر زنگ زدن مقاوم شوند به همین خاطر مناسب مکان های مرطوب است.
شهرآهن یک فروشگاه اینترنتی با یک وبسایت معتبر است که سابقه زیادی در زمینه فروش انواع توری مرغی و توری فرنگی دارد. هم چنین شهرآهن یکی از بهترین تولیدکنندگان توری مرغی و توری فرنگی است. شهرآهن یک تیم پشتیبانی متخصص دارد که به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شما هستند. شما می توانید با مراجعه به وبسایت شهرآهن انواع توری مرغ و توری فرنگی را مشاهده و خرید نمایید.