انواع فنس باغی

برای فنس کشی مشخصا به فنس نیاز داریم. معمولا مردم برای معین کردن یک محدوده و جداسازی آن از دیگران، دور تا دور آن را حصار می کشند. این کار اغلب برای جلوگیری از ورود افراد غریبه یا حیوانات و در کل ایجاد امنیت صورت می گیرد. فنس ها می توانند برای ایجاد حصار در اطراف باغ ها نیز به کار بروند. فنس ها انواع مختلفی دارند که آن ها را برای شما ذکر می کنیم.
انواع فنس های باغی:

 • فنس باغی با مفتول گالوانیزه
 • فنس باغی با روکش PVC
 • فنس باغی با مفتول سیاه

هر یک از این محصولات مزیت ها و عیب های خود را دارند، برای مثال فنس باغی با مفتول سیاه بسیار مقرون به صرفه است، اما جنس چندان خوبی ندارد و خیلی سریع در برابر رطوبت دچار فرسایش می شود. فنس های گالوانیزه هم با روکش پی وی سی هم بدون آن، جنس عالی دارند و بسیار مقاوم هستند، اما با توجه به درجه یک بودن آن ها از لحاظ کارآیی، قیمت بیشتری هم دارند.

مشخصات انواع فنس باغی

انواع فنس های باغی و کاربردشان را برایتان شرح دادیم، اکنون مشخصات دقیق هر یک از فنس ها را می گوییم:

 • توری باغی با مفتول سیاه: فنس توری ساخته شده با مفتول سیاه، مقاومت چندانی در مقابل رطوبت و زنگ زدگی ندارد و به مرور تغییر حالت می دهد و پوسیده و فرسوده می شود. البته در مناطقی که آب و هوای خشک دارند نیز به دلیل تخریب سریع این فنس ها از آن استفاده نمی کنند، طول عمر این نوع فنس ها بسیار کم است و کارآیی خیلی پایینی دارند. البته این نوع فنس از قیمت خیلی مناسبی برخوردار هستند، اما این ویژگی دلیل محبوب شدن این محصول نشده است و نه خریداران و نه فروشندگان به آن علاقه ای ندارند.
 • توری باغی گالوانیزه: این نوع فنس ها که از مفتول های گالوانیزه تولید می شوند، از مقاومت بسیاری برخوردار هستند و در برابر رطوبت دچار خوردگی نمی شوند. در هر آب و هوایی از این محصول می توان استفاده کرد. بنابراین فنس گالوانیزه از محبوب ترین و رایج ترین نوع فنس است و کارآیی بسیار بالایی دارد. این نوع مفتول از استحکام بیشتر و به دنبال آن از قیمت بیشتری برخوردار است و برای به کارگیری در مناطق مرطوب پیشنهاد می شود.
 • فنس باغی گالوانیزه: pvc برخی از فنس هایی که با مفتول گالوانیزه ساخته شده اند ممکن است روکشی از جنس pvc داشته باشد. این مدل توریبه دلیل اینکه علاوه بر گالوانیزه، پی وی سی هم در آن به کار رفته است، از دو نوع دیگر مقاومت بیشتری دارد و به راحتی دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود. پی وی سی مفتول را در برابر نور خورشید، رطوبت و غیره حفظ می کند بنابراین از لحاظ کیفیت از همه فنس ها بالاتر و برتر است.
 • توری استیل: توری استیل باغ یک نوع سیستم حفاظتی است که برای ایجاد حاشیه و محافظت از محیط‌های باغ، فضای باز و محل‌های دیگر استفاده می‌شود. این سیستم حاشیه‌زنی شامل پانل‌های مشبک (توری) استیل بازواره‌هایی است که به وسیله جوشکاری یا پیچ و مهره به ایستاده‌ها یا ستون‌ها نصب می‌شوند.

انواع فنس باغی

نحوه نصب فنس های باغی

پس از اینکه تصمیم به فنس کشی اطراف باغ خود و یا هر مکان دیگری گرفتید، نوبت به نصب آن می رسد که مراحل نصب و اجرای فنس را برایتان شرح می دهیم:

 • تعیین محل مورد نظر برای نصب فنس: ابتدا محلی که قصد دارید فنس ها را نصب کنید، معین کنید و اندازه گیری کنید. هر مانعی که در منطقه مشخص شده وجود دارد را حذف کنید.
 • تعیین کردن مکان پایه فنس: برای قرار دادن پایه ها باید زمین را کمی حفر کنیم تا پایه ها به شکل ثابت در جای خود قرار گیرند. این عملیات باید با دقت زیادی انجام شود و گودال مورد نظر به اندازه کافی حفر شود تا پایه ها بتوانند با داشتن فضای کافی ثابت شوند. از این رو فاصله بین پایه ها را مشخص کرده و با توجه به آن محل دقیق قرارگیری پایه ها نشانه گذاری کنید. این کار می تواند به وسیله ماشین های ویژه این کار انجام شود تا عملیات زود،تر به سرانجام برسد.
 • پر کردن حفره ها و ثابت کردن میله ها: پس از آن، نوبت به پر کردن گودال حفر شده با ملات می رسد. برای انجام این کار اول ملات را آماده می کنیم و سپس میله ها را در جایشان فرو می بریم و در آخر ملات را می ریزیم و میله ها را محکم می کنیم.
 • سیم کشی در برپا کردن فنس: در سرانجام کار فنس کشی باید سیم کشی نیز انجام شود تا از فنس کشی مطمئن شویم. برای اعمال این کار میله ها را با سیم یا ریسمان به همدیگر متصل می کنیم.

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در شهر آهن تماس بگیرید.