تولیدکنندگان ورق استیل

به دلیل این که از ورق‌‌های فولادی می‌توان هم در صنعت ساختمان ‌سازی و هم صنایع مختلف استفاده کرد، کارخانه‌های متعددی در زمینه تولید این محصول هم در ایران و هم در بسیاری از کشورهای دیگر فعالیت دارند. در این مطلب از شهر آهن، می ‌خواهیم در مورد تولیدکنندگان ورق استیل در ایران و در بسیاری از کشورهای دنیا صحبت کنیم. با ما همراه باشید. اطلاعات مورد نیاز درباره مقاطع فلزی از جمله انواع ورق همچون قیمت و ویژگی های ورق استیل، قیمت ورق mo40، قیمت ورق رنگی، ویژگی ها و قیمت ورق گالوانیزه و .... را در شهر آهن مشاهده کنید.

بزرگترین تولیدکنندگان ورق استیل در دنیا

در سراسر دنیا کارخانه‌های زیادی وجود دارند که در تولید ورق فولادی پیشتاز هستند و محصولات باکیفیتی را روانه‌ بازار می ‌کنند. ما در ادامه به برخی از مهم ترین و بزرگترین تولیدکنندگان ورق استیل در دنیا می ‌پردازیم.

 • آرسلور میتال (آفریقای جنوبی)
  این کارخانه یکی از بزر‌گترین تولیدکنندگان ورق استیل است. آرسلور میتال در سال حدود 7 میلیون فولاد تولید می‌ کند. این کارخانه فعالیت خود را از سال 1982 شروع کرد. حدود 60 درصد فولاد کل کشور توسط این کارخانه تولید می‌ شود.
 • آنیکویل (عربستان سعودی)
  شرکت آنیکویل نیز در رده تولیدکنندگانی قرار دارد که محصولات باکیفیت تولید می ‌کنند. این مجتمع فولادی در سال 1997 تاسیس شد. کلاف‌ های رنگی و آلومینیومی و محصولات فولادی نورد سرد از مهم ترین تولیدات این کارخانه است.
 • یامتاس (ترکیه)
  یامتاس یکی از برترین شرکت‌های فولادی در جهان است که با وجود تولید محصولات باکیفیت برای بسیاری از افراد شناخته شده است. تولید لوله، پروفیل و ورق‌های فولادی از تولیدات مهم این شرکت است.
 • یونسان (کره جنوبی)
  این شرکت، یک شرکت فولادی نوپا است که بسیاری از مقاطع فولادی نورد سرد را تولید می‌ کنند. محصولات این کارخانه کیفیت بالایی دارند.

بزرگترین تولیدکنندگان ورق استیل در دنیا

کارخانه‌های تولیدکننده ورق استیل در ایران

در ایران نیز کارخانه‌های زیادی هستند که در زمینه تولید ورق استیل فعالیت دارند و توانستند در این زمینه در دنیا پیشرو باشند و محصولات بسیار با کیفیتی را تولید کنند. شهر آهن کالاهای خود را از این کارخانجات تهیه می کند.

 • کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
  همه‌ افراد به ویژه افراد فعال در حوزه آهن آلات، این کارخانه را به خوبی می ‌شناسند. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان بیش از 30 سال است که سابقه فعالیت دارد و در سال چیزی حدود 11.3 میلیون فولاد تولید می‌کند. محصولت این کارخانه کیفیت بسیاری خوبی دارند و طبق یک استاندارد روسی تولید می‌ شوند. ضخامتی که برای ورق استیل این کارخانه در نظر گرفته می‌شود؛ چیزی حدود 1.2 تا 16 میلی‌ متر است. از ورق استیل فولاد مبارکه با توجه به این ضخامت می‌ توان برای تولید لوازم خانگی، خودرو سازی و... استفاده کرد.
 • فولاد اکسین خوزستان
  فولاد اکسین خوزستان یکی دیگر از برترین تولید کنندگان ورق استیل است که سالانه چیزی بیش از یک میلیون تن محصول فولادی تولید می‌کند. ابعادی که برای ورق‎های این کارخانه در نظر گرفته می‌شود، چیزی حدود 2000 میلی متر در عرض و همچنین ضخامت 6 میلی متر است. این کارخانه با بهره ‌گیری از تجهیزات مدرن، ورق‌هایی با استاندارد کیفیت بالا تولید می ‌کند. از ورق‌های فولاد اکسین خوزستان برای صنایع کشتی ‌سازی، انتقال نفت، دیگ بخار صنعتی و بسیاری از پالایشگاه‌ها استفاده می ‌شود.

کارخانه‌های تولیدکننده ورق استیل در ایران

 • فولاد کاویان
  فولاد کاویان یکی از مجتمع‌های تولیدی مقاطع فولادی است که بیش از 30 است که سابقه فعالیت دارد. ظرفیت این واحد تولیدی 840 هزار تن در سال می ‌رسد. محصولات خود را در عرض‌های 1250 تا 1500 میلی متر تولید می ‌کند. ضخامتی که برای این محصولات در نظر گرفته می‌شود؛ بین 8 تا 20 میلی متر است. ورق‌های این تولیدکننده به این دلیل که ورق سنگین است برای ساخت بدنه کشتی، واگن و بسیاری از مخازن استفاده می ‌شود. محصولات تولید شده در این کارخانه طبق استاندارد DIN17100 تولید می‌شود. از ویژگی های محصولات تولید فولاد کاویان می‌توان به سطح نازک، ابعاد کم، قابل جوشکاری و... نام برد.
 • فولاد گیلان
  بسیاری از افراد فعال در حوزه آهن آلات، ورق فولاد گیلان را به خوبی می ‌شناسند. فولاد گیلان را می‌ توان بزرگ‌ ترین واحد صنعتی دانست. این مجتمع فولادی از سال 1382 فعالیت خود را شروع کرد. ورق‌های تولید شده این کارخانه طبق استانداردهای بین المللی EN ،ASTM، DIN ساخته و روانه‌ بازار فولاد می‌شوند. ترکیبات موجود در این ورق‌های فولادی شامل 1.6 درصد منگنز، 0.55 درصد سیلیس و... است که به دلیل وجود این ترکیبات برای ساخت صنایع خودرو، لوله‌های آب، نفت و گاز و بسیاری از مصارف صنعتی و ساختمانی استفاده می ‌شود.

تولیدکنندگان زیادی در سراسر ایران در زمینه تولید ورق استیل فعالیت دارند، کیفیت کار این مجموعه ها بسیار بالا است و به همین دلیل شهر آهن با این کارخانه ها همکاری می کند تا جنس مرغوب را به دست مشتریان عزیز خود برساند.