قیمت دستگاه خم کن میلگرد

از آنجایی که مهارت و ابزار دو بال هر عملیات فنی است لذا در این مقاله که توسط تیم محتوایی شهرآهن تهیه شده است به بررسی کلی و اجمالی انواع دستگاه خم کن میلگرد و دستگاه خم آهن می پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید. 

فرآیند خم کاری میلگرد

میز میلگرد خم کنی

این میز در ارتفاع‌های گوناگون قابل تنظیم است اما ارتفاع مناسب برای آن ۸۰ سانتیمتر است. عرض این میز معمولاً یک متر و طول آن با در نظر گرفتن طول میلگرد ها می‌تواند بین ۳ تا ۹ متر متغیر باشد. اتصالات بخش‌های مختلف میز بایستی محکم و مطمئن باشد تا در حین انجام کار اتفاقی رخ ندهد و میز حرکت نکند. پایه‌ها نیز در کارهای سنگین باید روی زمین محکم شوند. میز میلگرد خم کنی با قابلیت تغییر ارتفاع و اندازه ساخته می شود اما معمولا ارتفاع 80 سانتیمتر و عرض یک متر و طول بین 5 تا 9 متر متغییر است پر کاربرد ترین ابعاد میز میلگرد است. از دیگر خصوصیاتی که میز میلگرد خم کنی باید دارا باشد سنگین و ثابت بودن آن است. اگر این میز از استحکام مناسب برخوردار نباشد میتواند منجر به وقوع اتفاقات جانی شود.

میز میلگرد خم کنی 

صفحه خم کن میلگرد

صفحه میلگرد خم کنی، صفحه ای فولادی و مستطیل (مربع) شکل است که تعدادی خار بر روی آن تعبیه شده است. علت ایجاد این خارها جلوگیری از لق زدن و حرکت کردن میلگرد در هنگام اعمال فشار بروی آن میباشد. صفحه میلگرد یک ابزار تکمیلی برای آچار F میباشد که با آن میلگرد را به اشکال مختلف خم می کنند.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:

مطالب خواندنی دیگر:

آچار میلگرد خم کن یا آچار F

این آچار پرکاربردترین روش دستی و سنتی خم کاری میلگرد است و از آنجایی که یک ابزار دستی برای خم میلگرد محسوب می شود برای میلگردهای سایز کوچک استفاده دارد که شکل آن از نامی که بر آن گذاشته اند تصور می شود. جنس این آچار از فولاد سخت است که بتواند در هنگام فشار بدون فشرده شدن خم شدن و له شدگی عمل کند.

آچار میلگرد خم کن یا آچار F 

 دستگاه برقی میل گرد خم کن

این دستگاه‌ ها قادر به خم نمودن انواع مختلف میلگرد ها اعم از نازک و قطور هستند که دارای دقت و سرعت بالاتری در مقایسه با ابزار دستی به حساب می آیند. این ماشین‌ها از یک موتور برقی تشکیل شده‌اند که صفحه‌ی گردان آن را در جهت‌های مختلف می‌چرخانند. هدایت این ماشین به وسیله‌ی یک پدال پایی انجام می‌پذیرد. بر روی صفحه میز و صفحه‌ی گردان تعدادی سوراخ تعبیه شده است که غلطک های فلکه در آنها جای گرفته و با عبور میل گردها از میان غلطک ها می‌توانند هر گونه خمی را ایجاد نمایند.

 دستگاه برقی میل گرد خم کن 

 مجموعه شهرآهن، کلیه خدمات برش و خم کاری میلگرد را با دستگاه خم و برش میلگرد صورت تخصصی در بنگاه شهرآهن، ارائه می نماید. شما می توانید فعالیت ها و خدمات شهرآهن را در صفحه فعالیت های شهرآهن مشاهده نمایید. برای اطلاع از صادرات به صفحه ی صادرات میلگرد و برای اطلاع از به روز ترین قیمت ها به صفحه ی قیمت میلگرد مراجعه کنید.

قیمت دستگاه خم کن میلگرد دستی

دستگاه خم کن دستی میلگرد یکی از ابزارهای بسیار مهم و حیاتی در صنعت ساخت و ساز و کارگاه‌های فلزی است. این دستگاه از تامین صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری به عنوان یک ابزار اساسی برای برش و خم میلگرد استفاده می‌شود.دستگاه خم کن دستی میلگرد در مقایسه با دستگاه‌های برقی هزینه‌های کمتری دارد. عدم نیاز به برق و مصرف انرژی برق از مزایای اقتصادی آن است، همچنین دستگاه خم کن دستی قابلیت تنظیم و تطبیق با انواع میلگردها و زوایای مختلف را داراست. این انعطاف به کاربر اجازه می‌دهد تا در پروژه‌های مختلف از آن استفاده کند. قیمت دستگاه خم کن دستی میلگرد متغیر و بستگی به عوامل مختلفی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • سایز و نوع دستگاه: دستگاه‌های خم کن دستی با انواع مختلفی عرضه می‌شوند. انتخاب سایز و نوع دستگاه تاثیر زیادی بر قیمت دارد.
  • مارک و سازنده: مارک‌های مختلفی دستگاه‌های خم کن تولید می‌کنند و قیمت ممکن است بر اساس معروفیت و کیفیت سازنده متفاوت باشد.
  • ظرفیت خم کن: دستگاه‌های با ظرفیت خم کن مختلف نیاز به موتورهای قدرتمندتر و قطعات با کیفیت‌تر دارند که ممکن است قیمت را افزایش دهد.
  • ملیت و منطقه: قیمت دستگاه خم کن میلگرد در مناطق مختلف جهان ممکن است متفاوت باشد. هزینه حمل و نقل و مالیات‌ها نیز تاثیر دارند.

به عنوان خلاصه، دستگاه خم کن دستی میلگرد با توجه به قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارد و مزایایی که ارائه می‌دهد، به ابزاری اساسی و مورد توجه در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده است. علاوه بر این استفاده از دستگاه خم کن دستی باعث افزایش سرعت و کارایی در پروژه‌های ساخت و ساز می‌شود و در نتیجه زمان و هزینه کار کاهش می‌یابد. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا با صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، پروژه‌های خود را بهبود ببخشند و به صورت کامل از انعطافپذیری آن بهره‌برند.

 

سوالات متداول فرآیند خم کاری میلگرد

چند روش برای خمکاری میلگرد وجود دارد؟
خمکاری میلگرد معمولاً به 2 روش دستی و اتوماتیک انجام شده و قطر میلگرد تعیین کننده روش دقیق خمکاری است.