علامت اختصاری حک شده بر روی میلگرد

با توجه به نیاز بازار تولید میلگرد یکی از ارکان مهم هر کارخانه شده است که شرکت های صنایع فولاد را وادار ساخته تا برای رقابت در بازار کنونی به تولید انبوه میلگرد بپردازند. اگر چه هر شرکت برند خاص خودش را دارد اما برای شناسایی صنایع فلزی میلگرد باید با نمادهای ثبت شده بر روی بدنه میلگرد دقت کنید. هر شرکت در هنگام تولید یک علامت اختصاری میلگرد دارد که بر اساس این عناوین مشخص می شود که هر میلگرد متعلق به کدام شرکت است. همچنین برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید. علامت حک شده اختصاری بر میلگرد معرف هر کارخانه تولید آهن و فولاد سنگین است که هر کدام از این عنوان ها جنس و کیفیت یک برند مهم را نشان می دهد. برای حک کردن علامت بر روی میلگرد به این شکل بوده که ابتدا پس از ذوب شدن مواد اولیه مواد مذاب داخل قالب ریخته می شود و پس از سرد شدن میلگرد نهایی تولید شده و علامت اختصاری میلگرد بر روی آن نمایان می شود.

 


علامت میلگرد ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه تولید میلگرد است که قطب عظیمی از تولید صنعت فولاد کشور را در اختیار خود قرار دارد. علامت انحصاری میلگرد ذوب آهن اصفهان با عنوان ESCO CU بر روی بدنه میلگرد چاپ شده و مشتری با دیدن این کد متوجه می شود که این محصول فقط از شرکت میلگرد ذوب آهن اصفهان تهیه و تولید شده است. با توجه به تصویر زیر متوجه خواهید شد که این علامت به چه صورت نقش بسته شده است.

علامت میلگرد ذوب آهن اصفهان

علامت اختصاری میلگرد اصفهان از نشان معتبر میگلرد ذوب آهن تقویت شده است و با اینکه آوازه ذوب آهن اصفهان بر سر زبان های مردم قرار گرفته و هر دو علامت میلگرد از یک عنوان و نام بهره می برند و چون بزرگترین کارخانه های تولید فولاد در اصفهان قرار دارند، میلگرد اصفهان با علامت اختصاری ESCO CU مشخص شده که علامت میلگرد ذوب آهن نیز با همین عنوان می باشد.


علامت اختصاری میلگرد شاهرود

علامت اختصاری میلگرد شاهرود یک عنوان بسیار مهم این شهر است که مجتمع فولاد شاهرود برند و علامت اختصاری شاهرود را بر روی میلگرد یدک می کشد. این میلگرد توسط مجتمع فولاد شاهرود تولید شده و علامت چندان مشخصی ندارد، تولید میلگرد در مجتمع شاهرود به عنوان محصول هدف فولاد شاهرود قرار گرفته شده که در سایزهای مختلف این میلگردها تولید می شود که کارکرد هر کدام متناسب با درخواست مشتری متفاوت است.

مطالب خواندنی دیگر:


علامت اختصاری میلگرد نیشابور

علامت میلگرد نیشابور به گونه رمز آلود ثبت شده و به حالت بسیار دشوار قابل دیدن است ما با دقت هر چه تمام علامت اختصاری میلگرد نیشابور را برای شما تحلیل نموده ایم تا علامت آن را درک کنید. میلگرد نیشابور با علامت معادل حرف N حک شده است که حرف N انگلیسی بیانگر اول اسم نیشابور می باشد. میلگرد نیشابور میلگردهایی که توسط مجتمع فولاد سازی نیشابور تولید می شود در سه گروه ساده، آج دار مارپیچ و آجدار جناغی طبقه بندی شده است. ارم میلگرد نیشابور چیزی شبیه به حرف انگلیسی N می باشد که بصورت کج بر روی میلگرد نیشابور حک شده است. برند نیشابور از فولاد نیشابور قدرت می گیرد که در مجموعه صنعتی خراسان قرار دارد. ارم میلگرد بصورت برجسته در میان خطوط میلگرد مارپیچ قرار گرفته است.

علامت اختصاری میلگرد نیشابور


علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب

علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب با اسم انگلیسی BS CT مشخص شده و بر روی بدنه میلگرد حک شده است. مجتمع تولیدی شاهین بناب با توجه به نیاز روز افزون بازار میلگرد، بصورت تخصصی وارد خط تولید میلگرد در سایزهای مختلف نمود و بر روی میلگردهای تولیدی شاهین بناب با عنوان BS CT که نشان و ارم اختصاصی میلگرد بناب می باشد شناسایی می شود.

علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب


علامت میلگرد آجدار در اتوکد

علامت میلگرد در اتوکد بصورت قراردادی و استاندارد مشخص است و برای اینکه در اتوکد مشخص کنند که میلگرد در کدام قسمت ساختمان بکار رفته است، حتما باید از علامت میلگرد استفاده کنند و مشخص کنند که میلگرد از نوع آجدار است و یا ساده که این قواعد از قوانین استاندارد سازی در اتوکد استفاده میکند.

مطالب خواندنی دیگر:


علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب

علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب که با حروف ZN CT مشخص و حک شده است این ارم در مرکز بدنه میلگرد اصولا بصورت برجسته حک می شود تا نشانی از میلگرد ظفر بناب را به عنوان برند در بازار معرفی کند. افرادی که در بازار آهن فعالیت دارند به نکته هایی از جمله همین عناوین اختصاری توجه ویژه دارند تا بتوانند اجناس شرکت ها را تشخیص و کیفیت آنها را بسنجند.

علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب


علامت اختصاری میلگرد میانه

علامت انحصاری میلگرد میانه که در مجموعه فولاد آذربایجان تولید می شود با اسم FF CT مشخص شده است. این میلگرد دارای آج و در سایزهای مختلف بنا به سفارش مشتری تولید می کند. اصولا شرکت تولید میلگرد میانه بازار داخلی را تقویت می کند و با انتقال میلگرد در بازار می تواند بخشی از خلع کمبود را جبران کند.

علامت اختصاری میلگرد میانه


علامت اختصاری میلگرد کرمان

علامت اختصاری میلگرد کرمان به شکل نا مفهوم بر روی بدنه آج دار میلگرد حک شده است که در مجموع صنعتی فولاد بردسیر تولید می شود. فولاد کرمان بصورت تخصصی خط تولید میلگرد را در دست دارد که میلگرد ها را در سطح و سایزهای مختلف روانه بازار می کند. ارم میلگرد کرمان به حالت خط کج و سمت خطوط آج حک شده است.

علامت اختصاری میلگرد کرمان


علامت اختصاری میلگرد جهان فولاد غرب

میلگرد جهان فولاد غرب جزو شرکت های سهامی عام می باشد و علامت اختصاری که برای آن بر روی میلگرد حک می شود با عنوان لاتین SFJ TC ثبت شده است که سایز بندی میلگرد جهان فولاد از باریک ترین سایز تا بزرگ ترین سایز توسط این گروه صنعتی تولید می شود.

علامت اختصاری میلگرد جهان فولاد غرب


علامت اختصاری میلگرد راد همدان

برای شناسایی میلگرد راد همدان باید نگاهی به علامت اختصاری میلگرد راد نگاهی کنید که با عنوان SRH که مخفف شده کلمات Steel Rad Hamedan می باشد. شرکت فولاد راد همدان تولید کننده انواع میلگرد آج دار بوده و چرخ صنعت این کارخانه از فروش میلگرد به حرکت است.

علامت اختصاری میلگرد راد همدان


علامت اختصاری میلگرد سپهر ایرانیان

میلگرد سپهر ایرانیان مجموعه ای کوچک بوده که تولیدات این شرکت فقط میلگرد در سایز متوسط می باشد و علامت اختصاری میلگرد که بر روی آن ثبت شده است به عنوان FSI TC بصورت برجسته حک شده است. تولیدات این شرکت به دلیل اینکه وسعت کمی دارد فقط جوابگوی قسمتی از بازار داخلی را ساپورت می کند.

علامت اختصاری میلگرد سپهر ایرانیان


علامت اختصاری میلگرد فولاد کویر کاشان

شرکت تولیدی محصولات فلزی و آلیاژ های سنگین با نام انحصاری فولاد کویر کاشان فعالیت خود را با تولید میلگرد شروع کرد که این محصولات با علامت اختصاری Kavir TH بر روی میلگردها حک شده است. این شرکت وابسته به سهامی خاص بوده و فقط بر روی تولید میلگرد و وایرراد تمرکز دارد.


علامت اختصاری میلگرد فولاد احرامیان یزد

فولاد احرامیان یزد تولید کننده انواع آلیاژهای فولادی که یکی از این محصولاتی که بسیار بر آن مانور می دهد میلگرد است. علامت اختصاری میلگرد فولاد احرامیان یزد با نماد YRMCT شناخته می شود. عمده تولید این شرکت انواع میلگرد در سایز بندی مختلف است. این شرکت تولیدات خود را اغلب به کشورهای همسایه صادر می کند و سهم فولاد احرامیان از بازار خارجی بسیار مناسب و خوب است.

علامت اختصاری میلگرد فولاد احرامیان یزد

محصولاتی که فاقد آرم و یا علامت اختصاری میلگرد هستند به ترتیب می توان به نام های فولاد ایزدخواست جنوب ، آذر چلیک تبریز ، ابهر ، کیان ابهر ، جهان فولاد سیرجان ، آتیه خلیج فارس اشاره کرد. تمامی میلگردهایی که از این شرکت های فولاد تولید می شود همگی فاقد علامت هستند که نسب به محصولات دیگر قیمت نسبتا پایین تری دارند.


سوالات رایج
علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب با اسم انگلیسی BS CT مشخص شده و بر روی بدنه میلگرد حک شده است.
علامت انحصاری میلگرد ذوب آهن اصفهان با عنوان ESCO CU بر روی بدنه میلگرد چاپ شده است.
علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب که با حروف ZN CT مشخص و حک شده است
آرم میلگرد کرمان به حالت خط کج و سمت خطوط آج حک شده است.
میلگرد نیشابور با علامت معادل حرف N حک شده است که حرف N انگلیسی بیانگر اول اسم نیشابور می باشد.
علامت مشخصه میلگرد زاگرس حروف SFZCT می باشد که بر بدنه میلگرد درج شده است.
نوشتن دیدگاه