هر شاخه میلگرد چند کیلو است

آیا تا بحال به این سوال برخورده اید که میلگرد ساده چیست، میلگرد آجدار چیست و یا به طور کلی چه تعریفی برای میلگرد وجود دارد؟ همان گونه که می دانیم میلگرد از محصولات فولادی است که در ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارد و آن ها را بر اساس قطر سطح مقطع دسته بندی می کنند. میلگرد در قطرهای مختلفی در بازار موجود است بنابراین هر میلگرد وزن مخصوص به خود را دارد. در استانداردهای بین المللی برای هر میلگرد وزن خاصی ارائه شده است و شرکت های سازنده باید سعی کنند محصولات تولیدی خود را با اعداد ارائه شده در هندبوک ها و استانداردها ایجاد کنند. مشتری نیز با مقایسه وزن هر میلگرد می تواند در مورد کیفیت ظاهری و دقت تولید میلگرد اطلاعاتی داشته باشد. میلگرد از جمله محصولاتی می باشد که از فولاد ساخته شده و در نقاط مختلف ساختمان کاربرد دارد. دلیل استفاده زیاد از میلگرد این است که دارای خواص مکانیکی مناسبی بوده و در مقایسه با وزن و حجمی که اشغال می کند تحمل بار بالایی دارد. به صورت کلی دو نوع میلگرد در بازار موجود است که شامل میلگرد ساده و آجدار می شوند. میلگرد ساده را به منظور افزایش تحمل بار کششی مورد استفاده قرار می دهند و در حالی که میلگرد آج دار را با قرار دادن در کنار هم و استفاده از خاموت، به عنوان ستون و هم چنین در سقف و فونداسیون به کار می برند. در این مقاله از شهر آهن به بررسی میلگرد و ارائه بازه وزنی دو نمونه از آنها می پردازیم. برای اطلاع از به روزترین قیمت میلگرد در بازار می توانید به فروشگاه اینترنتی شهرآهن مراجعه نمایید.

هر شاخه میلگرد 14 چند کیلو است

براساس استانداردهای ارائه شده برای ساخت میلگرد، شرکت سازنده موظف به رعایت مواردی است که در نهایت وزن تمام شده میلگرد 14، بین 13 تا 15 کیلوگرم می تواند باشد (با تقسیم کردن بر عدد 12 می توان وزن هر میلگرد به ازای طول یک متر را داشت) هر چه وزن تمام شده، بالاتر باشد در نهایت قیمت آن بالاتر است، زیرا از مواد اولیه بیشتری در تولید آن استفاده شده است. میلگرد ساخته شده در شرکت های مختلف، وزن های متفاوتی دارد. برای مثال میلگرد نمره 14ساخته شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان، به صورت میانگین در حدود 14.5 کیلوگرم است. البته این شرکت از مواد اولیه مرغوب و با تکنولوژی بالایی میلگردها را تولید می کند و در بازار قیمت بالایی دارند و بسیار مشهور هستند. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت میلگرد ابهر به صفحه اختصاصی که برای محصولات کارخانه فولاد سیادن ابهر در سایت شهرآهن درنظر گرفته شده است مراجعه نمایید، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصولات با کارشناسان شهرآهن ارتباط برقرار نمایید.

هر شاخه میلگرد 14 چند کیلو است

هر شاخه میلگرد 16 چند کیلو است

بر اساس اطلاعات ارائه شده در مورد میلگرد نمره 16، وزن کلی میلگرد 16 که طول آن 12 متر است، در بازه 17 تا 20 کیلوگرم قرار می گیرد. میلگرد ساخته شده در کارخانه ذوب اصفهان به صورت میانگین، وزنی در حدود 18.96 کیلوگرم  را داراست. میلگردهایی که در این بازه وزنی قرار نگیرند مناسب نبوده و بارهای مورد نظر را نمی توانند تحمل کنند.
با دانستن وزن دقیق میلگردها می توان در مورد وزن کلی سازه تصمیم گیری کرد زیرا وزن یکی از عناصر مهم در سازه است و باید در طراحی و ساخت سازه مورد توجه قرار گیرد. محصولات فولادی دارای قیمت بالایی هستند و می توان گفت قسمت عمده ساختمان که هزینه بالایی را در بر می گیرد، مربوط به میلگردها و سایر محصولات فولادی می شود بنابراین باید سعی شود تا حد امکان وزن را کاهش داد تا در نهایت قیمت تمام شده کاهش یابد؛ اما باید به استحکام و پایداری سازه لطمه ای وارد نشود زیرا این مبحث بسیار مهم و اساسی است. اگر در مواردی بخواهیم در مورد کیفیت ساخت یک میلگرد نظر بدهیم، می توان به مقایسه وزن آن با وزن ارائه شده در استانداردها پرداخت که هر چه به میزان استاندارد نزدیکتر باشد، می توان نتیجه گیری کرد که اصول ساخت آن رعایت شده و میلگرد مرغوب است.

 خرید آهن آنلاین یکی از راه های خرید آهن آلات است که به دلیل عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی برای ثبت سفارش محبوب شده است و مورد توجه متقاضیان خرید آهن آلات در صنایع مختلف قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه