آیا میلگرد ارزان می شود

میلگرد یا آرماتور، یکی از محصولات پرفروش صنعت فولاد ایران است که برای جبران مقاومت کششی پایین بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. میلگرد به وسیله انواع مختلف فولاد و در طی فرآیند نورد گرم تولید می‌شود. معمولاً برای ساخت میلگرد از فولاد تازه تولید شده استفاده می‌شود، اما پیش می‌آید که از ضایعات آهن نیز برای ساخت این محصولات فولادی استفاده ‌شود. میلگردها براساس اندازه، قطر و جنس در ساخت سازه‌های مختلف استفاده می‌شوند. از پرمصرف‌ترین نوع میلگرد می‌توان به میلگرد گالوانیزه اشاره کرد. این میلگرد از مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی برخوردار است. میلگرد سیاه نیز یکی دیگر از میلگردهای پرمصرف جهان است که به دلیل استحکام کششی بی‌نظیر کاربردهای مختلفی دارد.
چرا قیمت میلگرد اهمیت دارد؟ افزایش قیمت میلگرد در سال‌های اخیر، علاوه بر اینکه نقش بسزایی در افزایش قیمت مسکن داشته و بر معیشت مردم تأثیر گذاشته است، تولیدکنندگان این محصولات فولادی را نیز با چالش‌های فراوانی روبه‌رو کرده است. و این افزایش قیمت شامل تمام کارخانه های تولیدی شده و بر قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان، صنایع فولاد کرمان بردسیر، کارخانه ظفر بناب، جهان فولاد سیرجان، کارخانه فولاد آلیاژی ایران و ... نیز تاثیرگذار بوده است. در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی علت افزایش قیمت میلگرد، برای این سوال که قیمت میلگرد امروز چقدر است و آیا میلگرد ارزان می‌شود، پاسخی مناسب پیدا کنیم. با ما همراه باشید.

عوامل تأثیر گذار بر قیمت میلگرد

  • وضعیت بازار محصولات فولادی: به طور کلی مشتریان بازار محصولات صنایع فولاد به دو دسته تقسیم می‌شود؛ گروه اول افرادی هستند که در طول سال به طور مداوم به ماده اولیه نیاز دارند و برای تهیه آن اقدام می‌کنند، مانند تولیدکنندگان شیرآلات. گروه دوم افرادی هستند که براساس شرایط مختلف نیاز به تأمین مواد اولیه کمتری دارند، مانند ساختمان سازان. این دو گروه با ایفای نقش در نوسان بازار باعث می‌شوند قیمت‌ها دائما در حال تغییر باشد و ثبات پیدا نکند.
  • کرایه حمل میلگرد: قیمت سوخت و هزینه حمل و نقل نیز از عوامل تأثیر گذار در تعیین قیمت میلگرد هستند. با توجه به این موضوع که قیمت سوخت در نوسان است و افزایش پیدا می‌کند، احتمال افزایش قیمت میلگرد نیز وجود دارد.
  • نرخ دلار: قیمت هر کیلو آهن وابسته به قیمت سنگ آهن است که خود به صورت جهانی و توسط دلار تعیین می‌شود. بنابراین برای پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده باید روند تغییرات دلار مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر این، بخشی از نیاز بازار آهن آلات ایران به وسیله واردات تأمین می‌شود.
  • قیمت جهانی: این سوال که قیمت جهانی میلگرد چگونه محاسبه می شود؟ یکی دیگر از عواملی است که بر قیمت میلگرد تاثیرگذار می‌گذارد و قیمت‌‌ها را به صورت روزانه و لحظه‌‌ای دچار نوسان می‌کند. این نوسانات غیر قابل پیش بینی می‌تواند افرادی را که در حال حاضر به دنبال سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز و یا تهیه میلگرد هستند را دچار ضررهای مالی برگشت ناپذیری بکند. برای جلوگیری از این موضوع به شما پیشنهاد می‌کنیم با متخصصان مجرب مشاوره کنید. صادرات میلگرد و آهن آلات از فعالیت های مثبت شرکت بازرگانی شهرآهن در جهت پیشرفت و اعتلای ایران عزیز است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره صادرات میلگرد به کشورهای منطقه با کارشناسان شهرآهن تماس برقرار نمایید.

قیمت میلگرد در ماه‌های آینده 

قیمت میلگرد در ماه های آینده

میزان تقاضای میلگرد بستگی به عوامل مختلفی دارد. به عنوان مثال ساخت و ساز در فصل سرما کمتر می‌شود و میزان تقاضای میلگرد کاهش پیدا می‌کند. هجوم مردم به بازار بورس نیز باعث ایجاد نوسان قیمت میلگرد می‌گردد. اگر مردم سهام کارخانه‌های خودروسازی را خریداری کنند، تولیدکنندگان محصولات فولادی حجم عظیمی از تولیدات خود را به این کارخانه‌ها ارسال می‌کنند و تولید میلگرد کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی، اگر معاملات محصولات فولادی به هر دلیل کاهش پیدا کند برخی از کارخانه‌ها قیمت محصولات خود را ثابت نگه می‌دارند و یا حتی کاهش می‌دهند.

قیمت میلگرد در ماه های آینده 

شهرآهن فروشگاه تخصصی محصولات فولادی

شهر آهن با سی سال سابقه در تامین و توزیع محصولات فولادی توانسته است با ایجاد یک فروشگاه تخصصی معتبر در زمینه فروش و توزیع انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی ایران به فعالیت بپردازد. از مهمترین فعالیت‌های شهر آهن می‌توان به صادرات میلگرد و سایر آهن آلات و مشاوره دهنده در خصوص صادرات انواع محصولات فولادی، ارسال محصولات خریداری شده در کمترین زمان و با هزینه حمل و نقل مقرون به صرفه به تمام نقاط ایران، تحلیل بازار فولاد و آهن توسط کارشناسان باتجربه و همچنین تامین کننده آهن آلات صنعتی و ساختمانی به ویژه انواع میلگرد اشاره کرد. شهرآهن علاوه بر تأمین و توزیع انواع میلگردهای موجود در بازار، خدمات تکمیلی نظیر برش، خم، رزوه را نیز به خریدار ارائه می‌دهد. باتوجه به نوسان بازار آهن قیمت میلگرد به صورت روزانه تعیین می‌شود، در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم برای استعلام قیمت این محصولات فولادی با شهر آهن تماس حاصل فرمایید.