نمونه حواله میلگرد

اگر در بازار آهن فعال باشید، بدون شک تا به الان در مورد «تهاتر» یا همان حواله میلگرد چیزهایی شنیده‌اید. سوال خیلی از افراد این است که حواله میلگرد یعنی چی؟ نمونه‌ حواله میلگرد به چه صورت است؟ نحوه محاسبه وزن میلگرد چگونه است؟ و سوالاتی از این قبیل. ما در این مقاله می‌خواهیم در ادامه به تعریف حواله میلگرد بپردازیم و در نهایت اشاره‌ای به نمونه حواله میلگرد داشته باشیم. تا انتهای این مقاله با ما باشید.

روش های خرید میلگرد

قبل از هرچیز بهتر است بدانید که در بازار ایران میلگرد به سه روش قابل خریداری است که در ادامه در مورد این روش‌ها صحبت خواهیم کرد.

  1. خرید میلگرد به صورت مستقیم از کارخانه
    خرید میلگرد از کارخانه ممکن است برای هر فرد مصرف کننده قابل انجام نباشد! یک نکته مهم در مورد خرید میلگرد از کارخانه این است که حداقل سفارش شما نباید کمتر از 24 تن یا یک تریلی باشد. کارخانه ها برای فروش میلگرد محدودیت دارند و به صورت روزانه قادر به فروش این محصول نیستند.
  2. خرید میلگرد از بنگاه‌های میلگرد
    خرید میلگرد از بنگاه‌های عرضه‌کننده میلگرد، متداول‌ترین روش خرید است. معمولا مصرف کنندگان این نوع روش خرید را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند.
  3. خرید میلگرد از بورس کالا
    یکی دیگر از روش های خرید میلگرد، خرید از طریق بورس کالاست. در این روش متقاضیان از طریق بازار بورس و به واسطه کارگزاری‌ها ، می‌توانند نسبت به سفارش میلگرد مورد نیاز اقدام کنند.

روش های خرید میلگرد 

آشنایی بیشتر با حواله میلگرد

حواله میلگردچیست؟ این حواله در اصل اطلاعیه‌ای است که کارگزار پس از انجام معامله میلگرد در بورس کالا آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. این اطلاعیه می‌تواند شامل اطلاعاتی از قبیل عوارض مربوط به قوانین بورس، حق الزحمه کارگزاری و ... باشد. به موجب این حواله، فر متقاضی می‌تواند میلگرد مورد نیاز خود را در هر سایز و نوعی که مد نظر دارد، سفارش دهد. یک نکته مهم این است که حواله میلگرد ارزش ریالی دارد و فرد خریدار می‌تواند آن را در بازار تهاتر نماید.
اگر بخواهیم به معنای لغوی تهاتر اشاره کنیم، باید بگوییم که تهاتر در لغت به معنای «مبادله‌ی کالا به کالا» است. اما در مورد خرید و فروش به این معناست که فردی که حواله میلگرد یا سایر محصولات خریداری شده از بورس را دارد می‌تواند آن را با ملک در بازار مبادله نماید. یعنی فرد برای انجام معاملات لازم نیست وجه پرداخت کند. این روش معمولا توسط پیمانکاران در پروژه های ساخت و ساز انجام می‌شود.

یک نمونه حواله میلگرد

تصویر زیر می‌تواند یک نمونه از حواله میلگرد باشد.

یک نمونه حواله میلگرد 

از مزایای حواله میلگرد این است که خرید میلگرد می‌تواند با قیمتی کمتر از بازار توسط مشتری خریداری شود و این قطعا به نفع مصرف کننده خواهد بود. شهرآهن یکی از شرکت های تولید کننده مقاطع فولادی، حوالیه میلگرد و تهاتر را انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمائید.