پیش فروش میلگرد

میلگرد یکی از پرکاربردترین محصولات در ساخت و ساز است. این محصولات فولادی به دو شکل آجدار و ساده تولید و به بازار عرضه می شوند. میلگردهای اصلی و با کیفیت باید مطابق استانداردهای ملی تولید شوند. برای خرید میلگرد باید شناخت کافی نسبت به این محصولات داشته باشید تا متناسب با نوع سازه، قیمت و ... بهترین نوع آن را تهیه نمایید. برخی از کارخانجات تولید میلگرد اقدام به پیش فروش کردن این محصولات کرده اند البته اینگونه خرید بیشتر برای انبوه سازان مناسب است زیرا به صورت مستقیم می توانند با قیمتی خیلی مناسب میلگرد مورد نیازشان را خریداری کنند.
در کل شرکت های تولیدی میلگرد برای فروش شرایط مختلفی دارند و اکثر آن ها میلگرد را در حجم عمده درب کارخانه به فروش می رسانند، البته برخی از این شرکت ها سایت های معتبری دارند که در بخش فروش میلگرد می توان محصول مورد نیاز را انتخاب و برای خرید با واحد فروش تماس گرفت.

پیش فروش میلگرد 

کارخانه هایی که اقدام به پیش فروش کردن میلگرد می کنند باید با توجه به نیاز و درخواست مشتری محصول سفارش داده شده را تولید کنند. برای خرید میلگرد از کارخانه باید به نکات زیر دقت کنید:

 • نوع و سایز میلگرد: مهم ترین نکته هنگام خرید میلگرد شماره یا قطر آن است علاوه بر این باید به تعداد شاخه ها و نوع میلگرد توجه کرد زیرا اغلب کارخانه ها سفارشات اشتباه را تعویض نمی کنند.
 • محاسبه وزن میلگرد: برای خرید میلگرد باید بر اساس وزنی که مهندس پروژه اعلام می کند، خرید را انجام داد. با این کار می توان ماشین مناسبی برای حمل و نقل میلگرد در نظر گرفت.
 • زمان تحویل میلگرد: در هنگام پیش خرید کردن میلگرد این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا میلگرد روزانه از کارخانه عرضه نمی شود. در نتیجه هنگام خرید باید از زمان دقیق عرضه مطلع شد. هنگام ثبت سفارش باید کد پیگیری دریافت نمایید تا بتوانید سفارشات خود را تا زمان تحویل پیگیری کنید.
 • قوانین فروش کارخانه: توجه کنید که برخی از کارخانه ها فروش مستقیم ندارند و فقط فروشگاه های مجاز و بنگاه های آهن آلات می توانند به صورت مستقیم به این کارخانه ها سفارش میلگرد بدهند.

پیش فروش میلگرد در بورس

بازار بورس کالا یکی از بازارهای معاملاتی است که در زمینه محصولات فلزی فعالیت می کند. یکی از پرطرفدارترین معامله بازار بورس در حوزه آهن آلات است زیرا خرید این محصولات علاوه بر ریسک کمتر با سود بیشتری همراه هستند. البته باید دقت کرد که اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و از شرایط و قوانین پیروی نکنید متحمل ضرر بالایی خواهید شد. معامله در بازار بورس پروسه خاصی دارد که باید نسبت به آن آگاهی کامل داشت. با خرید و فروش آگاهانه میلگرد در بورس می توان سرمایه خود را در زمان کوتاهی دو برابر کرد.

پیش فروش میلگرد در بورس 

مراحل پیش فروش میلگرد

 1. تحقیق در مورد میلگرد: قبل از خرید هر محصولی باید اطلاعات کافی در مورد محصول و مشخصات آن بدست آورد. پیش از خرید باید با توجه به نیاز میلگرد را مورد سنجش قرار دهید تا با خرید اشتباه دچار ضرر نشوید.
 2. مشاوره با کارشناسان فروش: اکثر آهن فروشی های معتبر کارشناسان فروشی دارند که می توانند به شما برای خرید آسان تر و هدفمند کمک کنند.
 3. اطلاع از میزان بار مورد نظر: برای آسان تر شدن خرید بهتر است میزان تناژ میلگرد مورد نیاز را محاسبه کنید سپس خرید را انجام دهید. دقت کنید در صورت خرید با ظرفیت محدود امکان خرید مستقیم از کارخانه را ندارید.
 4. محاسبه قیمت میلگرد: برای خرید میلگرد باید از کارشناسان فروش آهن فروشی های معتبر استعلام قیمت کنید و با توجه به کیفیت و قیمت مناسب ترین برند را انتخاب نمایید.
 5. بررسی لحظه ای قیمت: قیمت میلگرد بر اساس عوامل گوناگونی تعیین می شود و ممکن است روزانه نوسان داشته باشد از این رو برای تصمیم گیری بهتر است لحظه ای در سایت و کانال آهن فروشی های معتبر قیمت میلگرد را بررسی کنید.
 6. دریافت پیش فاکتور: برخی از واحدهای فروش برای شفافیت بیشتر خرید قبل از پرداخت مبلغ پیش فاکتوری را به مشتری ارائه می دهند که ریز مبالغ مورد نظر در آن ها ذکر شده است.
 7. ارسال تاییدیه سفارش: پس از مطالعه پیش فاکتور و پرداخت مبلغ به شرکت باید تاییدیه خود را به کارشناس فروش ارسال نمایید.
 8. اعلام آدرس دقیق: برای تحویل بار باید آدرس دقیق خود را برای کارشناس فروش شرکت ارسال نمایید.
 9. بررسی میلگرد پیش از ارسال: زمانی که محصول را دریافت می کنید باید به طور کامل آن را بررسی نمایید و به تمام نکات مهمی مانند رنگ، سایز، برند و .... دقت کرد.

مراحل پیش فروش میلگرد 

فروشگاه اینترنتی شهر آهن یکی از معتبرترین مراکز فروش میلگرد است که می توانید با اطمینان خاطر میلگرد مورد نیاز خود را از آن تهیه کنید. برای اطلاع از نحوه پیش فروش میلگرد و قیمت آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.