ارزانترین قیمت میلگرد متعلق به کدام کارخانه است؟

امروزه در صنعت تولید فولاد کارخانه‌های تولیدی متفاوتی به تولید میلگرد اشتغال دارند و انواع متفاوتی از میلگردها را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند. قیمت میلگردهای تولید شده در کارخانه های تولیدی متفاوت، با یکدیگر یکسان و برابر نیست و نوسانات قیمتی بی‌شماری در این میان وجود دارد، به همین دلیل خریداران این محصول نمی‌دانند که آیا ارزانترین میلگرد را انتخاب کنند یا کیفیت بالاتر را مدنظر قرار دهند و یا سعی کنند محصول مورد نظر را از نزدیک ترین مکان نسبت به موقعیت جغرافیایی خود خریداری کنند. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، قیمت میلگرد تاثیر بسزایی بر روی روند تصمیم‌گیری خریداران دارد، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به ارزانترین قیمت میلگرد در کارخانه ها بپردازیم و برخی از کارخانه‌هایی که محصول مورد نظر را با قیمت مناسب‌تر به بازار عرضه می‌کنند به شما معرفی کنیم.

ارزانترین قیمت میلگرد متعلق به کدام کارخانه است؟

ارزانترین میلگردها را بشناسید

به صورت کلی عوامل مختلفی می توانند بر روی قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد آجدار و... تاثیر گذار باشند که برخی از این عوامل عبارتند از سایز محصول، مواد اولیه بکار رفته در آنها، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه کارگران و غیره. با توجه به این عوامل یکی از مهمترین سوالات برای خریداران این است که ارزانترین میلگردها کدام هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برخی از ارزانترین میلگردها عبارتند از:

  • کارخانه فولاد سرمد ابرکوه یزد: یکی از مهمترین کارخانه هایی که فولاد را با قیمت مناسب و ارزان به بازار عرضه می‌کند کارخانه فولاد سرمد ابرکوه یزد است. این کارخانه در سال ۱۳۹۱ در شهر ابرکوه استان یزد فعالیت خود را آغاز نمود و امروزه ظرفیت تولید ۴۵۰ تن فولاد را دارد.
  • مجتمع فولاد میانه: این مجتمع که در سال ۱۳۶۸ تاسیس شد و امروزه به عنوان یکی از با ظرفیت ترین کارخانه های فولاد در کشور به شمار می رود و سالانه چندین تن فولاد را به بازار عرضه می کند. به صورت کلی می‌توان گفت میلگرد میانه نسبت به کیفیت، دارای قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفهای است و قیمت این محصول کاملا مناسب و اقتصادی است.
  • مجتمع فولاد خراسان: این مجتمع یکی از ارزان قیمت ترین انواع میلگردها را به بازار عرضه می کند و با خرید از این مجتمع می توانید انواع مختلف میلگردهای آجدار، ساده، جناغی و غیره را با قیمت مناسب خریداری کنید.
  • مجتمع فولاد آریان اصفهان: این مجتمع یکی از کارخانه‌های تولیدی میلگرد با قیمت مناسب است. این مجتمع، تولید کننده انواع مختلف تیرآهن، نبشی، میلگرد و غیره است و در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز نموده و با بیش از ۱۰۰۰ نفر نیرو، انواع مختلف میلگردهای آجدار، ساده، جناغی و غیره را تولید می کند.
  • میلگرد نیشابور: تمامی میلگردهای این کارخانه به قیمت مناسب در اندازه های گوناگون تولید و عرضه می شوند. شهرآهن به قیمت میلگرد نیشابور در مشهد، تمامی میلگرد های این کارخانه را عرضه می کند.

ارزانترین میلگردها را بشناسید

آیا ارزان بودن میلگرد لزوما به معنای بی کیفیت بودن آن است؟

خیر ارزان بودن میلگرد نشان از بی کیفیت بودن این محصول است و ممکن است دلایل دیگری برای ارزان قیمت بودن میلگرد وجود داشته باشد. برای مثال میلگردهایی که دارای سطح مقطع کمتر هستند، به دلیل استفاده از مواد اولیه در تولید آنها قیمت مناسب تری دارند، اما میلگردهایی که سطح مقطع بالاتری دارند وزن بیشتری را به خود اختصاص می دهند، قیمت بالاتری نیز دارد.
به صورت کلی میلگردهای کوچک و بزرگ برای موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و ارزان قیمت بودن محصولات مختلف به هیچ عنوان نشان از بی کیفیت بودن آنها نیست و در برخی از موارد نشان از نزدیک بودن منابع برداشت آلیاژ به کارخانه تولیدی است. برای مثال قیمت میلگرد ذوب آهن مناسب است.
یکی دیگر از دلایل ارزان بودن میلگرد، خرید این محصول در فصل های گرم سال است که تولید آن آسان تر می شود و قیمت این محصول کاهش می یابد، در حالی که خرید در فصل های سرد با افزایش قیمت روبروست.

دیدگاه‌ها  
سلام الان ارزانترین قیمت میلگرد برای چه کارخانه ای هست؟
به نقل از علی جوادیان:
سلام الان ارزانترین قیمت میلگرد برای چه کارخانه ای هست؟

سلام بر شما جناب آقای جوادیان عزیز_ برای اطلاع از ارزانترین قیمت میلگرد در هر روز کاری با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.

سوالات متداول ارزانترین قیمت میلگرد

ارزانترین قیمت میلگرد متعلق به کدام کارخانه است؟
کارخانه فولاد سرمد ابرکوه یزد، مجتمع فولاد میانه، مجتمع فولاد خراسان و ... میلگرد هایی با قیمت و کیفیت مناسب ارائه می دهند. البته با خرید از شهرآهن شما میلگرد را با ارزانترین قیمت تهیه خواهید نمود.
ارزان بودن قیمت میلگرد برخی کارخانه ها به چه دلیل است؟
هزینه های سربار بر تولید، هزینه های حمل و نقل، هزینه های نیروی کار، ارائه قیمت رقابتی و مواردی از این دست بر قیمت میلگرد کارخانجات مختلف تاثیر دارد که در دوره های مختلف زمانی باعث تغییر قیمت محصول تولیدکنندگان خواهد بود.