پیش بینی قیمت میلگرد

بر اساس اخباری که کارشناسان شهرآهن در هفته های قبل منتشر نمودند، قیمت میلگرد دارای نوساناتی بوده است. در واقع فولادسازان با حمایت دولت، در جهت افزایش و اصلاح قیمت ها بر آمدند و در حال حاضر این امر محقق گردید. در هفته های قبل، بنابر شنیده ها، موجودی انبارها پرشده است. تقاضا در بازار بسیار ضعیف بوده و اگرهم وجود داشته برپایه قیمت های جذاب بورس اتفاق افتاده است که یا به هدف تجدید موجودی انبار بوده و یا مصارف اندک شخصی، البته موضوعی که مشاهده شده است درباره تقاضاهای مصرفی، این است که تقاضا برای پروژه های داخلی، پیش خرید شده و وارد بازار گردیده است.

عوامل موثر در پیش بینی قیمت میلگرد

در پیش بینی قیمت میلگرد فاکتورهای مختلفی را باید مورد توجه قرار داد. برخی از مهم ترین فاکتورها در این زمینه را با هم مرور می کنیم:

  • یکی از مهمترین فاکتورها در پیش بینی قیمت میلگرد، وضعیت سیاسی منطقه و کشور است. بروز جنگ، ناامنی، تنش در روابط بین کشورها می تواند بازار میلگرد و سایر آهن آلات در کشورهای منطقه درگیر را تحت الشعاع قرار دهد.
  • افزایش قیمت جهانی طلا، نفت و آهن آلات: با افزایش قیمت جهانی هر یک از کالاهای عنوان شده، قیمت همان کالا در کشور ما نیز تغییر می کند و بالا می رود ، هرچند تغییر قیمت هریک از این کالاها به طور مستقل بر کلیه بازارها سایه خواهد انداخت.
  • افزایش قیمت ارز: با بالا رفتن قیمت دلار، قیمت محصولات در بازار آهن و فولاد نیز افزایش می یابد.
  • تحریم توسط ابرقدرت ها: با توجه تحریم های ظالمانه غرب علیه ملت ایران، قیمت آهن آلات به دلیل محدود شده صادرات و واردات این محصولات به کشور با مشکل مواجه شده و معمولا با هر تحریم جدید افزایش قیمت ها را در بازارهای مختلف شاهد هستیم.

عوامل موثر در پیش بینی قیمت میلگرد

پیش بینی قیمت آهن آلات و میلگرد

بر همین اساس، پیش بینی کارشناسان شهرآهن این است که با پر شدن انبارها، در پی آن افزایش قیمت روز میلگرد و پیش فروش شدن تقاضاهای قبلی، قیمت میلگرد آجدار برای آینده نزدیک ثابت بماند و افزایش پیدا نکند، البته پیش بینی ها بر اساس بازار آهن روز می باشد و بسیاری عوامل در نوسان قیمت بازار موثر هستند. از این رو بازار آهن تهران غیرقابل پیش بینی است ولی براساس شنیده ها و تجربیات، موضوعات فوق پیش بینی گردیده است. با این حال، نظاره گر بازار آهن در آینده می نشینیم تا ببینیم چه روندی را برای بازار رقم خواهد زد.