میلگرد کدام کارخانه بهتر است

در کشور ما چندین و چند کارخانه تولید میلگرد وجود دارد. برخی میلگرد را با کیفیت خوب و برخی با کیفیت پایین تولید می کنند. بنابراین انتخاب این که میلگرد کدام کارخانه بهتر است یا این که از کدام کارخانه باید میلگرد خرید به عهده مشتری است. در ادامه با بررسی ویژگی های یک میلگرد خوب، به تشخیص بهترین کارخانه تولید میلگرد کمک خواهیم کرد. برای خرید انواع میلگرد با کیفیت از کارخانه های مختلف می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی شهرآهن مراجعه نمایید. خرید آهن آنلاین یکی از راه های خرید آهن آلات است که به دلیل عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی برای ثبت سفارش محبوب شده است و مورد توجه متقاضیان خرید آهن آلات در صنایع مختلف قرار گرفته است.

ویژگی های بهترین میلگرد

آیا تا کنون با این سوال مواجه شده اید که ویژگی های بهترین میلگرد ساده چیست و یا به طور کلی چه ویژگی هایی برای میلگرد وجود دارد؟ یک میلگرد خوب چند ویژگی منحصر به فرد دارد که آن را از میلگردهای بی کیفیت متمایز می کند:
ویژگی اول مواد خامی است که میلگرد از آن تولید می شود. یک میلگرد خوب و باکیفیت از مواد خام خوب مثل سنگ آهن تهیه می گردد؛ به همین جهت از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردار است. یکی دیگر از ویژگی های میلگرد خوب سایز استاندارد و صحیح آن است. معمولاً سایزبندی میلگردها از ۶ تا ۳۲ در نظر گرفته می شود. حالا اگر میلگردی سایزی مغایر با سایزبندی استاندارد داشته باشد نمی توان از آن به عنوان میلگرد خوب یاد کرد. نوع بسته بندی نیز یکی دیگر از ویژگی های میلگرد خوب به شمار می رود. میلگردهایی که از کیفیت خوبی برخوردار باشند، در یک بسته بندی درست و حرفه ای عرضه می شوند. بسته بندی شاخه ای و کلاف برای میلگرد استفاده می گردد که بسته به سایز و طول میلگرد بهترین نوع آن انتخاب می شود. میلگردها در دو نوع آجدار و ساده تولید می شوند. از آن جایی که میلگرد آجدار کاربرد بیشتری به خصوص در صنعت ساختمان سازی دارد، می بایست از کیفیت خوبی برخوردار باشد. نوع آج ها تاثیر زیادی بر کارایی میلگرد می گذارند و بنابراین بهترین نوع میلگرد همان است که آج های مناسب با طرح استاندارد داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که میلگردها در انواع مختلف مثل میلگرد حرارتی، میلگرد تقویتی یا میلگرد مخصوص جوشکاری و برشکاری تولید می شوند و هر کدام برای کاربرد خاص خودش مورد استفاده قرار می گیرند. حالا اگر میلگرد ساده، هر چند ویژگی های یک میلگرد خوب و باکیفیت را داشته باشد برای کاربردی غیر از آن چه برای آن تولید شده استفاده شود، نتیجه مطلوب را نخواهد داد و کیفیت کار به این سبب پایین خواهد آمد. بنابراین میلگرد باکیفیت در کنار ویژگی هایی که در بالا ذکر شد باید برای کاربرد خودش استفاده شود تا نتیجه قابل قبولی را بدهد. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت میلگرد ابهر به صفحه اختصاصی که برای محصولات کارخانه فولاد سیادن ابهر در سایت شهرآهن درنظر گرفته شده است مراجعه نمایید، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصولات با کارشناسان شهرآهن ارتباط برقرار نمایید.

ویژگی های بهترین میلگرد

کدام کارخانه بهترین میلگرد را تولید می کند

کارخانجات زیادی در ایران به تولید میلگرد و مقاطع فولادی می پردازند و بنابراین انتخاب بهترین میلگرد از میان همه کارخانه ها می تواند سخت و دشوار باشد. با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، میلگرد کارخانه ای بهتر است که تمام معیارهای خواسته شده مثل سایز استاندارد، آج مناسب، بسته بندی صحیح و مواد خام باکیفیت را با هم داشته باشد. لازم به ذکر است کارخانه ای که از محصولات خود مطمئن باشد، قطعا تمام مشخصات فنی میلگردهای خود از قبیل سایز و نوع و بسته بندی را در کارنامه محصول قید می کند و مشتری با توجه به مشخصات فنی می تواند بهتر یا بدتر بودن محصول را تشخیص دهد. پس تعیین اینکه میلگرد کدام کارخانه بهتر است در صورت وجود مشخصات فنی می تواند آسان هم باشد.
شاید انتخاب یک میلگرد بی کیفیت باعث کاهش هزینه های اولیه ساخت و ساز شود اما نباید فراموش کنیم که چه خساراتی به دنبال استفاده از مواد بی کیفیت در طولانی مدت به بار خواهد آمد. بنابراین بهتر است ویژگی های میلگرد خوب را در ذهن سپرده و با مشخصات فنی محصول مقایسه شوند تا یک انتخاب درست و ایده آل برای ساخت و ساز به وجود آید.